ČARODĚJNICE VE STRUHÁCH: AREÁL LYŽAŘŮ MÁ VELKÝ POTENCIÁL

0

Letošní tradiční pálení čarodějnic na mnoha místech proběhlo s dvouletou odmlkou způsobenou omezeními setkávání více lidí kvůli pandemii koronaviru. Letos již žádná omezení neplatila, takže společenská část těchto setkání byla naplněna mírou vrchovatou. Na Turnovsku s jednou novinkou. V lyžařském areálu ve Struhách se konal nultý ročník hudebně-kulturní akce Struhy open air. Zahrály kapely NekrmiT, HalloDrn, Soundfrall, Snap Call a DJ Hubert. Po 19. hodině byl zapálen oheň.

Návštěvníci akci pojali jako jeden velký happening, děti přebíhaly od fotbálku na louce k ohni, mnoho rodin si udělalo na ploše sjezdovky vlastní zázemí, u malého ohýnku se pekly buřty, další poslouchali muziku. Panovala zde velká pohoda, pravda, lidí přišlo opravdu hodně, takže se tvořily poměrně velké fronty před občerstvením.

Areál ve Struhách nadohled od města nicméně ukázal svůj velký potenciál právě pro tento druh venkovních akcí a jak doplňují pořadatelé, čarodějnicemi si to chtěli hlavně vyzkoušet, nyní se můžeme těšit zcela jistě na další akce. Ve Struhách má postupně také vzniknout trailcentrum, což přivítají cyklisté. Cílem projektu je vybudování lesních stezek (trailů), navrhovány jsou jednosměrné zpevněné stezky s přirozeným přírodním materiálem, svažitý terén lesíka vedle sjezdovky je pro tuto aktivitu ideální. Areál se tak postupně posune směrem k celoročnímu využívání.

Podle velitele turnovské městské policie Luboše Trucky proběhla letošní Filipojakubská noc na 1. května v Turnově a bezprostředním okolí v klidu. Strážníci si to velmi pochvalovali, nebyla hlášena ani žádná stížnost.

HalloDrn

Snap Call

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.