POHÁDKOVNÍK VERS. KORONAVIR 1:0

0

Od první Noci s Andersenem, tedy od roku 2005, se v Turnově ujal pěkný zvyk – zasadit před očekávanou pohádkovou nocí stromek, budoucí památný strom. Druh stromu nebyl podstatný, všechny stromky vysazené při této akci jsou nazývány Fabularius Anderseni (Andersenův Pohádkovník). Každý však dostal svého „patrona“, tedy symbolického pohádkového hrdinu, po kterém se jmenuje a sázet ho pomohli jeho „kmotříčkové či kmotřičky“, kteří mu popřáli dlouhý život a hodně přátel. Svědky vysazení se stali všichni účastníci slavnosti.

Eva Kordová s vnukem u Pohádkovníku 2020

Letos se měl konat 20. ročník této akce. Nosným mottem bylo 200. výročí založení knihovny v Turnově. „Bohužel v této chvíli nevíme, kdy se tato akce bude opravdu konat. Nebude to ani v původně zamýšleném náhradním termínu 15. května, snad tedy na podzim,“ uvádí knihovnice a iniciátorka akce Eva Kordová.

Jenže – strom Pohádkovník byl připraven k výsadbě, kterou bylo nutné uskutečnit. A tak se stalo zcela neoficiálně a bez účasti dětí, rodin, kmotrů a vzácných hostů. Pohádkovník roku 2020 (jeřáb muk) najdete v parku u letního kina.

„Stromy jsou živými svědky všech lidských osudů, provázejí nás od kolébky až do konce života, věřím, že se u nově vysazeného Pohádkovníku ještě letos sejdeme,“ dodala Eva Kordová.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.