HŘIŠTĚ S UMĚLOU TRÁVOU BUDE V PROVOZU UŽ LETOS NA PODZIM

0

Symbolickým poklepáním na základní kámen a podpisem smlouvy mezi Fotbalovým klubem Turnov a stavební firmou Swietelsky skončila jedna poměrně dlouhá etapa toho sportu v Turnově. O potřebě hřiště s umělou trávou se začalo nesměle mluvit již na přelomu tisíciletí, intenzivně poslední tři, čtyři roky. „Věřím, že zahájení stavebních prací je dobrou zprávou pro všechny turnovské sportovce, nejen pro fotbalisty. Hřiště bude sloužit veřejnosti, školám i fotbalovým oddílům z okolí. Významně rozšíří tréninkové možnosti našich týmů od žákovských kategorií po tým mužů. A odpadnou nám cesty a pronájmy hřišť v okolí, protože dosud jsme jinou možnost, jak trénovat venku od podzimu do jara neměli,“ shrnul při podpisu smlouvy dopoledne v pondělí 19. března prezident FK Turnov Jaroslav Knížek. Současně poděkoval všem, kteří se o vznik hřiště s umělou trávou zasloužili. Fotbalový klub je investorem stavby.

Podpis smlouvy – Jaroslav Knížek a Zdeněk Liška, oblastní ředitel firmy Swietelski

Městu, resp. fotbalovému klubu se podařilo na stavbu získat dotaci z ministerstva školství. Celkové náklady jsou ve výši 16,3 milionu korun, město z rozpočtu přispívá částkou 6,8 milionu, zbytek bude uhrazen z dotace. Podporu tento záměr našel prakticky u všech stran v současném zastupitelstvu.
Rozměry hrací plochy, která vznikne na místě bývalého škvárového hřiště, budou úctyhodných 108 x 68 metrů, takže se zde klidně budou moci odehrát i mistrovské divizní zápasy na podzim a na jaře a nebudou muset být složitě překládány, jak je to třeba aktuální právě nyní. Životnost hřiště s umělou trávou se pohybuje kolem 15 let.

Hřiště, přesněji celý fotbalový areál, spravuje Městská sportovní Turnov s. r. o. Podle starosty Tomáše Hockeho se město snaží o areál pečovat. Nedávno zde prošly rekonstrukcí toalety a prostor občerstvení, letos z hlavní budovy zmizí železné venkovní schodiště a bude nahrazeno novým vnitřním. Nové hřiště s umělou trávou bude stát na navážce, bez újmy by mělo přežít i stoletou vodu. Stavební práce potrvají do konce prázdnin, nově upraven bude také průchod pod železniční tratí.

Jak doplnil sportovní ředitel FK Turnov Jiří Šteffan, turnovský klub je opravdovou raritou. Není totiž jiný divizní tým, který by ve svých řadách měl třináct odchovanců. To je opravdu výjimečné a ukazuje to na dobrou práci s mládeží. Však to také odpoledne na všech hracích plochách docela žije, většinou najednou trénuje třeba pět týmů. Ti nejmenší jsou pětiletí kluci. Umělá tráva bude podle Šteffana další motivací pro všechny.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.