ZA VELKOU LOUŽÍ TAJE LED POD NOŽI KLUKA Z FRÝDŠTEJNA

0

LEDNÍ HOKEJ / Byť je celosvětově nejpopulárnější zimní sport momentálně tak trochu u ledu, a pozornost všech jeho příznivců je upřena na právě probíhající mistrovství světa, TvA sleduje dění na všech jeho stupních. S radostí tak kvitujeme například úspěchy HC Turnov 1931, vítěze posledního ročníku krajské ligy mužů.

Jak informoval člen jeho správní rady Ivo Konejl, reprezentanti Českého ráje sice neobhájili loňské prvenství na amatérském mistrovství České republiky, nicméně jen samotná účast v dubnovém finále s Jindřichovým Hradcem se i přes prohru 2:4 za úspěch považovat dá. Ale na rozvíjející se tradici BHK Turnov se podílejí také další slavné chvíle a momenty.

O Matěji Pekařovi z Frýdštejna, jenž své první hokejové kroky udělal právě v hokejovém Turnově, a teď válí nejen za českou repre, jsme již několikrát informovali. A jak nás s pýchou upozornil Petr Soudský z HCT, na MS U18 v Čeljabinsku mj. rozhodl svými dvěma kanadskými body za gólové asistence o senzační výhře nad Kanadou 2:1. Není proto divu, že Matěj dostal cenu pro nejlepšího nováčka v americké nejvyšší juniorské soutěži USHL, za kterou mu tímto jménem našich čtenářů gratulujeme!
Zaznamenal Karel Vodrážka, vodraz@centrum.cz

Uvidíme Matěje Pekaře v NHL?
https://www.muskegonlumberjacks.com/news_article/show/912996

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.