METAL LÉČÍ

0

Tvrdá hudba a děti nemocné rakovinou. Myslíte, že to nejde dohromady? Death metalová turnovská kapela Purnama je důkazem toho, že to jde. Už před třemi lety se její členové rozhodli založit projekt „Metal for Hope“ a začali pořádat benefiční koncerty s tvrdou metalovou muzikou.

První takový koncert se konal pro děti z dětského stacionáře Sluníčko v Turnově. Od té doby už mají za sebou hodně takových koncertů a podařilo se jim uspořádat koncerty i v netradičním prostředí na hradě Trosky. Letos na konci léta se bude konat již třetí ročník, a to pro Andulku Violovou, která má rakovinu.

Benefiční koncert se na hradě Trosky uskuteční 26. srpna a společně s pořádající kapelou Purnamou zahrají ještě další tři kapely podobného žánru.

Jakub Viták (foto Purnama.cz)

 

Skupina Purnama nedávno pokřtila svoje první CD s názvem Lioness a výtěžek z prodeje prvních 100 CD věnovala na dobrou věc. Už teď mají členové kapely vybráno ze vstupů na koncerty a prodeje CD přes 15 tisíc korun pro „Nadační fond Šance onkoláčkům“, který pomáhá dětem s rakovinou.

Frontman kapely Jakub Viták nám prozradil, že zájem vyznavačů metalu pomáhat je velký. „Metalisté, kteří na první pohled mohou v lidech budit různé pocity, jsou ve velké většině citliví a dobří lidé. Každý, kdo přijde na benefiční koncert „Metal for Hope“ na Troskách, pomůže tam, kde je třeba,“ zve Viták.

Hlavním sponzorem jejich počinů je turnovská firma Catch Expection vytvářející počítačové informační systémy. A kdo by chtěl Purnamu podpořit v jejich konání a připojit se k pomoci potřebným, může navštívit jejich stránku Purnama.cz.

Více na https://www.facebook.com/Metal-for-Hope-397220087075379/?fref=ts

Pozvánka

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.