V KOBYLECH USPOŘÁDALI ZÁVODY PRO MOTORKÁŘE, BASKETBALISTÉ DVAKRÁT PROHRÁLI, NEJVYŠŠÍ POJIZERSKÁ HOKEJOVÁ LIGA ZNÁ VÍTĚZE

0

Ohlédnutí za sportem uprostřed února začínáme v Kobylech. Zde parta nadšenců uspořádala motorkářské závody, na kterých byly k vidění i hodně podivné stroje. Turnovští basketbalisté hráli venku, a moc se jim nedařilo. Přesto drží naděje na baráž o postup do 2. národní ligy ve svých rukou. Dařilo se futsalistům FC Dalmach, kteří zvítězili v Jablonci – za zmínku stojí, že utkání přihlíželo 40 diváků a 30 jich přijelo z Turnova! Nejvyšší pojizerská liga v ledním hokeji má ještě pět kol dokonce, ale už zná vítěze: Performers Turnov.

* BASKETBAL
O víkendu 13. a 14. února hráli turnovští basketbalisté dva zápasy na hřištích soupeřů. Bohužel ani v jednom utkání neuspěli. Omluvou může být snad to, že Turnovští hráli na horké půdě třetího a prvního týmu tabulky.

 

n201002181641_sport_025_010_basketBK Přelouč – TJ Turnov 70:65 (18:24, 35:38, 51:49). Vyrovnaný zápas se v Přelouči odehrál mezi 2. a 3. týmem tabulky. Domácí šli na začátku první čtvrtiny do pětibodového vedení, ale Turnov náskok brzy stáhnul a šel do vedení až o 13 bodů. Na konci druhé čtvrtiny však došly síly do té doby výbornému Feštrovi a musel střídat, což hostující celek stálo 13 bodů. Poločas nicméně Turnovští vyhráli 38:35. Ve druhé čtvrtině se ve vedení střídaly oba týmy. Do poslední čtvrtiny šel domácí tým s dvoubodovým náskokem a ještě ho na začátku poslední čtvrtiny zvýšil na 58:51. Potom přišla velká chvíle Turnova, jeho hráči ještě tři a půl minuty před koncem zápasu vedli 64:59. Pak ale přišla dvě sporná rozhodnutí rozhodčích a soupeři vstřelili tři trojky…

Statistiky: Jiříček 35 (11/7), Feštr 16 (4/4) 2×3, Petřivý 5 1×3, Cvrček 4 (2/1) 1×3, Brunclík 3 (6/3), Nejedlo 2, Jeníček 0 (0/2), Kučera. Šestky: 25/15 (60%), trojky 4.

 

Tesla Pardubice B – TJ Turnov 100:56 (22:10, 45:21, 70:40). K zápasu již nejeli Feštr a Brunclík, tým doplnili Vích a Kaněra, ale na první tým tabulky to nemohlo stačit. Domácí nic nepodcenili a byli kompletní. Základní pětka byla z hráčů 2. národní ligy! V tomto složení Turnovští nemohli klást velký odpor, a tak šlo o to si zahrát a neutrpět moc vysokou porážku.

Statistiky: Jiříček 37 (5/3) 2×3, Petřivý 11 (4/3) 2×3, Cvrček 5 (2/1), Nejedlo 2, Vích, Jeníček, Kaněra. Šestky: 11/7 (63%), trojky 4.

Přes dvě prohry zůstávají turnovští basketbalisté na 2. místě tabulky východočeské ligy. Nesmí zaváhat doma. Venku je čekají čtyři těžké zápasy. Nicméně je stále účast v play off o postup do 2. národní ligy na dosah…

Pro TvA: Tomáš Mareš, www.basket-turnov.wbs.cz

 

* FLORBAL

Neděle 14. února

* Pražská liga dorostenek (turnaj odehrán v Praze): FA Mladá Boleslav – TJ Turnov 6:1, TJ Turnov – BLACK ANGELS 3:1.

Pro TvA: Radim Kolomazník, podrobnosti ze zápasů na www.florbalturnov.cz

 

* FOTBAL

Další z přípravných zápasů fotbalistů divizního FK Pěnčín-Turnov:

Nový Bor – FKP Turnov 2:2 (0:1). Turnovští měli po celý zápas mírnou převahu, díky brance Škréty vyhráli i první poločas. Ve druhé půli domácí z ojedinělých útoků dvakrát skórovali Třešňákem a Bouchalem. Remízu pro hosty zachránil Jan Škréta, který paradoxně odešel po prvním poločase ze hry, ale ke konci zápasu opět nastoupil za Vítka a v 84. minutě vyrovnal na konečných 2:2. Branky: 50. Třešňák, 63. Bouchal – 38. a 84. Škréta. Sestava FK Pěnčín-Turnov: Metelka (46. Cimbál) – Selinger, Horák, Jíra, Vítek (65. Škréta) – Moravec, Hnízdo, Patočka, Škréta – Mrklas, Kusák (46. Kulhánek).

Zdroj: www.fkpencinturnov.estranky.cz

 

* FUTSAL

* II. liga: Alfa Liberec – FC Dalmach Turnov 3:8 (2:0). Po vyrovnaném podzimním utkání v Turnově, které skončilo plným bodovým ziskem pro Alfu, měl turnovský Dalmach svému soupeři v tabulce co oplácet. Utkání v jablonecké hale začalo náporem hostujícího celku, ale gólově se v první půli prosadili pouze hráči Alfy. Po změně stran se zápas změnil v exhibici turnovských futsalistů, kterým pomohla i nedisciplinovanost soupeře, který se nechal v závěru utkání dvakrát zbytečně vyloučit. Sestava FCD: Horáček – Škréta, J.Mencl, Bakeš, Bernard, Kratochvíl, Krejčík, Kalousek, Kulhánek, Vítek. Branky FCD: Škréta 3, Kalousek, Kratochvíl, Kulhánek, Horáček, Vítek. Diváků: 40, z toho jich třicet přijelo podpořit FC Dalmach!

Pro TvA: Karel Palounek, www.fcdalmach.ic.cz

 

n201002181641_sport_026_010_motorky* MOTORISTICKÝ SPORT

Ani mrazivé počasí neodradilo v sobotu 13. ledna příznivce motorismu, kteří se sešli na závodech motocyklů do 50 kubických centimetrů, tzv. „fichtlů“, v Kobylech v Zahájí, kde mladí členové občanského sdružení SOPKA 2007 připravili na zasněžené louce trať dlouhou 750 metrů. Na start se postavilo 11 závodníků na motocyklech a dva závodníci na čtyřkolkách. Nejmladšímu bylo teprve sedm a nejstaršímu 49 let. Závod se jel na dvě kola ve dvou kategoriích. V kategorii JAWA – PIONÝR zvítězil Jiří Bobek z Kláštera u Mnichova Hradiště a v kategorii SIMSON zvítězil domácí zkušený jezdec Pepa Kovář. Pro přihlížející fanoušky i závodníky pořadatelé připravili občerstvení a teplé nápoje na zahřátí.

Pro TvA: Jaroslav Červa, starosta obce Kobyly, www.kobyly.cz

 

* NEJVYŠŠÍ POJIZERSKÁ LIGA V LEDNÍM HOKEJI

* Zápasy 20. kola hrané na zimním stadionu v Lomnici nad Popelkou v pátek 12. a v sobotu 13. února: HC Performers Turnov – HC Všeň Pojizeří 1:1 (0:0, 0:0, 1:1), HC Sokol Turnov – SDH Troskovice 7:4 (3:1, 0:1, 4:2), 

HC SDH Hnanice – HC Modřišice (zápas byl po vzájemné dohodě týmů odložen.).

Pět kol před koncem soutěže je rozhodnuto o vítězi soutěže, s velkým náskokem se jím stal obhájce titulu,

mužstvo Performers Turnov.

Pro TvA: Pavel Mlejnek, mlejnek@gytu.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.