UMĚLECKÁ INICIATIVA iMUZA VÁS SRDEČNĚ ZVE NA KONCERT K VÁNOCŮM!

0

Koncert k Vánocům se uskuteční ve čtvrtek 7. od 19.00 hodin ve velkém sále Kulturního centra Střelnice. Koncert se koná ve spolupráci s KC Turnov a za podpory města. Těšit se můžete na krásné vánoční skladby v podání dětského pěveckého sboru Carmina a orchestru Turnovské orchestrální sdružení ve spolupráci s profesionálními umělci z Liberce a Prahy.

Jak již název napovídá, není to „pouze“ vánoční koncert, nýbrž koncert k Vánocům – je to umělecký dárek, který si budete moci rozbalit spolu s námi. Na koncertě totiž uvítáme vzácného hosta – houslového virtuosa Bohuslava Matouška. Na podiu se navíc v sólových skladbách představí také děti a mladí talentovaní umělci Turnovska. Tyto děti během loňského roku projevily velkou píli a snahu ve svém uměleckém vzdělávání a my je nyní odměníme možností zahrát si sólově s orchestrem a s velkou uměleckou osobností, jakou je právě houslista Bohuslav Matoušek.

Součástí koncertu je také doprovodný program – výtvarná dílna pro děti i dospělé. Zde budou mít návštěvníci všech věkových kategorií možnost aktivně se zapojit do malby společného vánočního obrazu. Dílna bude otevřena od 18.15 hodin v Zrcadlovém sále KC Střelnice. Patronkou dílny je akademická malířka Michaela Maupicová. Vstupné na koncert i doprovodný program je dobrovolné.

Pěvecký sbor Carmina

Program pro vás připravila umělecká iniciativa iMUZA. Jejími zakladateli jsou profesionální umělci Martin Hybler a Jana Kubánková. Koncert k Vánocům je prvním oficiálním hudebním darem této iniciativy.

iMUZA má v plánu pořádat rozličné hudební akce a umělecké programy. Můžete se těšit nejen na koncerty, ale například i na umělecké dílny, kde se budete moci do tvůrčího procesu aktivně zapojit. Zprostředkujeme setkávání se zajímavými osobnostmi ze světa uměleckého i neuměleckého. Klademe si také za cíl podporovat mladé začínající umělce a děti. Věnujeme značnou pozornost edukativním programům. Budeme rovněž i nadále propojovat amatérské umělce s profesionály a podporovat tak rozvoj amatérských skupin. Působíme v celé České republice a spolupracujeme i se zahraničními osobnostmi, rozhodně ale budeme myslet i na Turnovany a některé ze svých akcí budeme pořádat právě na Turnovsku a v oblasti Libereckého kraje. Chcete-li se o nás dozvědět více, neváhejte navštívit naše webové stránky www.imuza.cz.

Jana Kubánková a Martin Hybler

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.