HRUŠTICE 2019

0

Za sice podmračeného, ale jinak příjemného podzimního dne, kdy teplota mírně přesáhla 10 ⁰C, se uskutečnil v neděli 3. listopadu již 46. ročník silničního běžeckého závodu Hruštice. Na start se postavilo 96 mužů a žen v několika kategoriích, pořadatelé do programu opět vložili i závod hobby běžců, který má na kratší desetikilometrový úsek přilákat rekreační běžce či ty, kteří s běháním začínají. A samozřejmě má i přitáhnout další zájemce o tento sport. Již potřetí se závod běžel i jako Memoriál Zdeňka Drobníka, který patřil spolu s Karlem Štrinclem, Stanislavem Novotným a Miloslavem Drahoňovským k zakladatelům závodu.

Ilustrační snímek ze závodní tratě

Traťový rekord 46:19,7 min. drží od roku 1993 (!) Jan Pešava z Jablonce nad Nisou. Překonán nebyl ani letos. V hlavní mužské kategorii byl nejrychlejší Pavel Kubričan z Prahy (51:21,1 min.), ten si udělal patřičný náskok už zhruba na třetím kilometru a většinu závodu běžel sám. Na 2. místě doběhl Jan Švadlenka z Mladé Boleslavi (53:17,6), jako třetí skončil Štěpán Holas z Jičína (53:39,8). Nejlepším Turnovanem byI na 5. místě Martin Berka.
Nejrychlejší žena Tereza Zuzánková, běhající za AC Turnov, si pro své již třetí vítězství na Hruštici doběhla časem 1:00:50,4 s více jak dvouminutovým náskokem před „legendou“ ženské části závodu – Janou Klimešovou, rodačkou z nedalekého Sychrova (ta vyhrála Hruštici celkem 8x!). V kategorii nad 55 let byla na desetikilometrové trati nejrychlejší olympionička a pravidelná účastnice závodu Blanka Paulů (45:07,4).
Nejstarším účastníkem byl 84letý Vítězslav Jantsch!
Pořadatele Hruštice potěšil zvýšený počet závodníků z Turnova a okolí.

Blanka Paulů v cíli

Vítězný Pavel Kubričan

Jeden z nejstarších silničních závodů v širokém regionu byl mezi Turnovem – Rakousy a Malou Skálou původně tréninkovou trasou turnovských běžců. První ročník se konal 16. listopadu 1974, na start se tehdy postavilo 18 běžců.
Více na www.hrusticebeh.cz.

Tradičně posledním letošním běžeckým závodem pro všechny kategorie bude turnovský Silvestrovský běh v areálu Maškovy zahrady. V úterý 31. prosince 2019 od 13.00 hodin se poběží již 46. ročník.

Tři nejrychlejší muži Hruštice 2019

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.