POLICIE CHYSTÁ ZÁTAH NA OPILÉ ŘIDIČE

0

K alarmujícím výsledkům došli policisté v průběhu prvních dvou měsíců nového roku. Při namátkových kontrolách přímo v ulicích Turnova zadrželi celkem 24 řidičů, kteří za volant usedli pod vlivem alkoholu! Podle velitele zdejšího obvodního oddělení Vladimíra Studničky se na jízdu pod vlivem alkoholu, která je nově trestným činem (!), policisté budou více zaměřovat. „Nejdéle do měsíce bychom měli mít k dispizici i zařízení, které zjistí, jestli řidič není pod vlivem omamných látek,“ řekl Vladimír Studnička.

Turnovští řidiči se vůbec mají na co těšit. Městská policie chystá další cílené kontroly, které se budou zaměřovat hlavně na dodržování rychlosti v obci. Na konci loňského roku proběhly takové kontroly dvě a výsledky byly pro strážníky šokující. „První kontrola probíhala v Mašově a ze sto dvaceti vozidel jich sto osmnáct jelo víc než šedesátkou, druhé měření jsme dělali v Nádražní ulici a z osmdesáti vozidel jich sedmdesát osm neprošlo,“ uvedl Luboš Trucka, vedoucí strážník městské policie.

Na dodržování rychlosti v ulicích se městská policie zaměří opět ve druhém březnovém týdnu. Radnice dokonce uvažuje o zakoupení radaru, který by rychlost nejen měřil, ale přestupek i vyfotografoval a úředníci tak řidiče budou moci okamžitě pokutovat. Jak vidno, nákup radaru Turnováci velmi brzo zaplatí. Ze svého!

 

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.