MALOSKALSKÁ NOC 2017: POPÁTÉ NA POHODU

0

Již pátý ročník Maloskalské noci se uskutečnil tuto sobotu 3. června. Festival tradičně zahájila neckyáda na Žluté plovárně a v její blízkosti. Osm posádek neohroženě vyrazilo od lávky až k plovárně, kde se soutěžilo ve čtyřech disciplínách a pak následoval vrchol – sjetí maloskalské šlajsny. Zároveň s neckyádou probíhal na Žluté plovárně i dětský den a před areálem samotného festivalu, jehož brány se otevřely chvilku po poledni, rozbila své ležení pouť. Děti tak měly hodně možností, jak si celý den užít tu pravou zábavu.

Kajínkova partička pod jezem

Atrakce pro děti

Ve dvě hodiny odpoledne pak začala vlastní hudební produkce. Vše odstartovala Swingová prťata ze Železného Brodu. Parta talentovaných dětí příjemně rozproudila krev v žilách všem, kteří byli lehce zmožení vedrem, a byla důstojným startem celého festivalu. Areál se postupně plnil. Nebylo vyloženě nepříjemně narváno, ale hezky plno. Když přišli na řadu Mirai, kotel pod pódiem už začínal být ve varu a nejen kvůli teplému dni. Tato partička vlítla na pódium s takovou energií, že bylo až s podivem, kde se to v mladých klukách ze severní Moravy vzalo. Celou hodinu neúnavně roztleskávali publikum a rozpohybovali opravdu kdekoho. Panda, která je vidět v jejich klipech a kterou si přivezli s sebou, pak udělala radost především dětem. Pokud někomu název kapely nic neříkal, mysl jistě rozjasnily hitovky „Cesta z města“ nebo „Když nemůžeš, tak přidej“. Po této smršti přišel na řadu jiný šálek kávy, a sice hip-hop z Liberce Paulie Garand. Ačkoliv to není pro tento festival typický umělec, i on si našel své příznivce. Není špatné občas vybočit a poslechnout si něco nového. V areálu vládla pohoda, napříč se linula příjemná symbióza a nekonfliktnost. Proto ani pestrost zvolených hudebních žánrů nikomu nevadila.

Mirai rozdávali podpisy

Velmi plodné liberecké podhoubí zastoupil i další vystupující – zpěvák Sebastian. Bez zbytečných dlouhých řečí začala kapela hrát a během své produkce představila svoje nové album „Hvězdy“, ke kterému na jaře odjela turné.

Kdo čekal, že s příchodem zpěvačky Lenny se atmosféra zklidní, protože přišla zástupkyně něžného pohlaví, tak ten se spletl. Lenny to rozparádila na plné čáře, nenechala se zahanbit a každý musel uznat, že si čtyři Anděly (ceny Anděl za rok 2016 – pozn. red) odnesla po zásluze.

Sebastian

Lenny

Že jsou mladí čeští umělci talentovaní a s publikem to umí, si tedy návštěvníci mohli ověřit během podvečera. Ten, kdo následoval po Lenny, to byla ověřená kvalita a zástupce starší generace, který to ale ve svých letech umí rozbalit úplně stejně. Janek Ledecký předvedl profesionální výkon a písně jako „Pěkná, pěkná, pěkná“ nebo „Na ptáky jsme krátký“ zpívali snad i stánkaři na odlehlejších místech areálu.

Po Jankovi si všichni oddechli jen na malou chvilku, na pódium totiž vtrhla „banda pražskejch grázlů“ aneb Walda Gang. Závěr celého festivalu pak obstaral Honza Bartoš, tedy Michal David revival.

Maloskalská noc měla znovu výbornou atmosféru. Pořadatelé mají šťastnou ruku při výběru interpretů a zatím jim každý rok přeje i počasí. A jak se již stalo tradicí, muzikanti po svém vystoupení nikam nespěchají, trpělivě se podepisují, fotí, a rádi si se svými fanoušky popovídají, popřípadě podpoří dalšího vystupujícího kolegu.

Rodinky s dětmi si na festivalu vytvořily vlastní zázemí

Tento festival dokazuje, že pokud se něco dělá s nasazením a vírou v to, co děláte, dá se v údolí řeky Jizery vytvořit pohodová akce, která se zde už jasně zakořenila a má svoje příznivce. S konečnou platností tak tedy patří mezi letní festivaly, které mají co nabídnout, jsou produkčně dobře zvládnuté a na které rádi přijedou jak vystupující, tak návštěvníci. Není to jenom kvůli krásnému místu v srdci Českého ráje. Jde hlavně o výjimečnou atmosféru, kterou si Maloskalská noc drží od prvního ročníku, a o které se šušká už i daleko za hranicemi našeho regionu.
Zuzana Kolářová, zuza.kolarova@gmail.com

Koncert Lenny

V hledišti všechny generace

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.