MATĚJ PEKAŘ TÁHNE V PŘÍPRAVĚ REPREZENTACI (+ SERVIS NPL)

0

Zatím nejvýraznější talent a odchovanec turnovského hokeje Matěj Pekař z Frýdštejna, jenž studuje a hraje v Kanadě, a nedávno se představil i v Turnově (ZDE), válí v reprezentačním dresu naší U 17.  Jako vedoucí jedné „lajny“ má na něm A, a svým příkladem strhnul své spoluhráče k úvodní výhře v přátelském trojutkání s vrstevníky z Finska. V zápasech hraných na jihu Čech v Budvar aréně čeští mladíci v tom prvním vyhráli 4:2, Matěj vstřelil dvě branky a byl vyhlášen nejlepším hráčem utkání české repre. Na straně Finů to byl Lemi Lillinen.

„Finům v tom zápase nepomohla k snížení dvougólového maka ani závěrečná početní převaha šest na čtyři. Ceny nejlepším předával reprezentant Prospal. Také v druhém zápasu naši podali výborný výkon, ale úspěšnější byl tentokrát soupeř, který vyhrál těsně 4:5,“ napsal nám přímo z dějiště ještě před třetím měřením sil spokojený otec našeho reprezentanta Josef Pekař.
Karel Vodrážka, vodraz@centrum.cz

VÝSLEDKOVÝ SERVIS NEJVYŠŠÍ POJIZERSKÉ LIGY V LEDNÍM HOKEJI

Všeň vystrkuje růžky, Lukáš Malý je už zase „velký…“
* LEDNÍ HOKEJ / Výsledkově lepšící se tým HC Všeň Pojizeří přehrál rozdílem třídy favorizované Performery a na ledě i na trestné lavici bylo hodně emocí. Oba celky dělí od sebe už jen jediný bod, stejně jako dalšího v pořadí – turnovský Sokol. Pokračování NPL tak bude mít oproti lety zaběhlým pořadím svůj další náboj. Duel dvou týmů z opačných konců podzimního žebříčku přinesl jednoznačný výsledek. Jestliže se hráči Hnanic jako první dostali přes hranici stovky vstřelených gólů, inkaso Troskovických se už blíží k děsivým dvěma stům!

Díky pěti vstřeleným gólům a třem asistencím v tomto utkání se na čelo kanadského bodování vrátil hnanický Lukáš Malý. Jeho kapitán Lukáš Mazánek zůstává i nadále zlým mužem č. 1, a především jeho trestné minuty usadily jeho tým na samý konec soutěže slušnosti. V souvislosti s tím opět dlužno podotknout, že nejslušnějším mančaftem jsou hasiči z Troskovic.
V nezáviděníhodné pozici jsou často rozhodčí, a tak jim organizační tým soutěže touto cestou vyslovuje zvlášť své uznání a dík.

12. kolo již 13. ročníku Nejvyšší Pojizerské ligy, hrané v závěru starého roku:

* HC Sokol Turnov – HC Modřišice 8:4 (2:2; 3:1; 3:1). Rozhodčí R. Kopecký a Hujer, střelci: Sedláček a Dědeček 2, Šolc, Konejl, Štrincl, Bartoš – Jiránek 2, M. Marek, V. Vaníček, vyloučení 4:5, diváků 12.
Sokol: Procházka – Bartoš, P. Augsten, Schwarzkopf, Patka – Vogt, Štrincl, Sedláček, Šolc, Konejl, Novotný, Dědeček, J. Augsten, Lauko.
Modřišice: Koubus – Jiránek, Pelda, Krouza, Knížek – M. Marek, Pecka, V. Vaníček, Šálek, R. Holán, Jan Marek, Jaroslav Marek, T. Marek, Pelda.

* HC Všeň Pojizeří – HC Performers Turnov 7:2 (2:1; 2:0; 3:1). Rozhodčí Mikule a Hujer, střelci: Zahradník 3, Kučera, Sluka, Egert, Saska – Mazánek 2, vyloučení 12:11, diváků 28.
Všeň: Zuzaňák – Z. Pařízek, J. Pařízek, Kutěj, Fanta – M. Lamač, L. Lamač, Zahradník, Sluka, Egert, Šťastný, Patočka, Saska, Taibr, Kučera.
Performers: M. Kopecký – Jakub Lhoták, Hujer, Roubíček, Černohouz – Mazánek, Jan Lhoták ml., A. Kopecký, Kolomazník, P. Janoušek, Sýkora.

* HC SDH Hnanice – HC SDH Troskovice 20:4 (6:0; 7:1; 7:3). Rozhodčí Ploc a Žitka, střelci: L. Malý 5, Holeček a Buchar 4, Buriánek 3, Mazánek, D. Malý, Groh, Stantejský – J. Vondráček 3, Vondrák, vyloučení 2:4, diváků 15.
Hnanice: Volf – Richter, Groh, D. Malý, Bubák – Holeček, L. Malý, Buriánek, Mazánek, Buchar, Stantejský. 
Troskovice: Kubec – Drahoňovský, T. Machačný, Jágl – Vondrák, Prokůpek, J. Vondráček, L. Procházka, Srba, Vařejčko.

1. HC SDH Hnanice 12 10-2-0 106:26 22 
2. HC Performers 12 7-1-4 82:43 15
3. HC Všeň Pojizeří 12 7-0-5 94:55 14
4. HC Sokol Turnov 12 6-1-5 64:53 13
5. HC Modřišice   12 4-0-8 57:73 8
6. HC SDH Troskovice 12 0-0-12 36:186 0

Nejlepší střelci:
26 – Lukáš Malý (Hnanice)
21 – Jan Lhoták ml. (Performers)
17 – M. Lamač, Sluka (Všeň Pojizeří)
16 – Zahradník (Všeň Pojizeří)
14 – Buchar (Hnanice)
13 – Kutěj (Všeň Pojizeří)

Kanadské bodování:
38 – L. Malý (Hnanice)
31 – Jan Lhoták ml. (Performers),
30 – M. Lamač (Všeň Pojizeří)
27 – Zahradník (Všeň Pojizeří)
26 – Kutěj (Všeň Pojizeří), Vágenknecht (Hnanice)
23 – Sluka (Všeň Pojizeří), Buchar (Hnanice)

Nejtrestanější hráči:
36 – Mazánek (Performers)
29 – Grus (Hnanice)
27 – L. Malý (Hnanice)
24 – Jan Lhoták ml. (Performers)
22 – Roubíček, Hujer (Performers), Taibr (Všeň Pojizeří)

Nejslušnější tým:
80 – SDH Troskovice
110 – HC Modřišice
120 – HC Sokol Turnov
128 – HC Všeň Pojizeří
144 – HC SDH Hnanice
176 – HC Performers Turnov

V novém roce startuje Nejvyšší Pojizerská liga 13. kolem, v němž se v pátek 6. 1. od 21.00 hodin utká HC Modřišice s hnanickým lídrem za řízení rozhodčích Hujera a Novotného. O den později vyjedou na led ve 20.00 hodin mužstva SDH Troskovice a HC Všeň Pojizeří (Ploc a Koňák). Neděle 8. 1. bude od 20.15 hodin zajímavému duelu turnovských sokolů s HC Performers, který budou řídit rozhodčí Texl a Mikule.
Ve spolupráci s R. Holánem připravil Karel Vodrážka

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.