ZÁŘIJOVÉ KULTURNÍ POZVÁNKY

0

Nabídka poprázdninového měsíce je tradičně pestrá. Většinou panuje příjemné počasí babího léta, tak se mnoho akcí může ještě uskutečnit venku. V nabídce jsou pivní slavnosti, hudební festivaly, otevřena bude roky očekávaná horolezecká expozice v muzeu, koná se pouť na Prackově spojená se svěcením zvonu, Den zdraví v turnovské nemocnici, benefiční koncert pro Fokus, putování pro děti v Pelešanech a v Jenišovicích, bude posvícení na Dlaskově statku a Svatováclavské slavnosti na Zámku Svijany…

Pátek 30. srpna
* FD BAND. Známá turnovská skupina zahraje písně Petra Kalandry, Oborohu, Vladimíra Mišíka nebo Buty. A taky The Beatles, Erica Claptona, Lennyho Kravitze, Carlose Santany a dalších. Turnovské léto 2019. Před KC Střelnice od 19.00 hodin. Zdarma.
* HUDBA Z RÁJE 2019. Koncert Karolíny a Václava Žmolíkových. Zazní hoboj – Vilém Veverka, cembalo – Barbara Maria Willi, soprán – Karolína Jonsová (Žmolíková). Předprodej vstupenek v Městském informačním centru v Sobotce. Újezd pod Troskami, kostel sv. Jana Křtitele od 19.00 hodin.
* JAROSLAV UHLÍŘ. Populární český skladatel a zpěvák Jaroslav Uhlíř je jedinečným hostem Festivalu na Jizeře. Na kontě má mj. mnoho pohádkových a filmových písniček z filmů – například: S čerty nejsou žerty, Ať žijí duchové! Vrchní, prchni!, Vratné lahve. Letní kino Turnov od 19.30 hodin. V předprodeji 350 Kč, na místě 400 Kč.

Sobota 31. srpna
* DŮM PŘÍRODY V DOLÁNKÁCH: Rozloučení s prázdninami – ekoden pro děti od 10.00 do 15.00 hodin.
* SLAVNOSTI TURNOVSKÉHO PIVA. Areál měšťanského pivovaru Na Lukách od 14.00 hodin. Vstup zdarma. Vystoupí: Prorock, Payya Matys, Santo Woreal, Veselí pozůstalí, Hluchýmu do vrat a DJ Sali (TF).
* JOHN LENNON & YOKO ONO – DOUBLE FANTASY. Sedmé studiové album slavného britského hudebníka. V roce 1981 získalo Cenu Grammy za nejlepší album roku. Poslechový večer. Turnovské léto 2019. Před KC Střelnice od 19.00 hodin. Zdarma.
* HRAD VALDŠTEJN: Hradozámecká noc. Noc plná překvapení se scénickými prohlídkami, historickými tanci a ohňovou show. Od 20.00 do 22.00 hodin. Vstupné: dospělí 110 Kč, děti 80 Kč, rodinné 300 Kč. Nutná rezervace a baterky na cestu zpět.
* STÁTNÍ ZÁMEK HRUBÝ ROHOZEC: Hradozámecká noc. Muž a žena napříč staletími aneb od dotyků k dotykáči. Oblíbené hrané noční prohlídky. Od 20.00, 21.00 a 22.00 hodin. Vstupné: plné 120 Kč. Rezervace na tel. 481 321 012, nebo na e-mailu: holub.jiri@npu.cz.

Neděle 1. září
* BENEFIČNÍ LEKCE JÓGY PRO VLÁĎU MIKULÁŠE – na jeho podporu i podporu dalších, kteří onemocněli ALS. Zámecký park Hrubý Rohozec od 17.00 do 20.00 hodin. Lekcemi jógy vás provedou: Martina Ježková (17.00-18.15), HathaYoga Flow – Jitka Dahl (18.30-19.45), Kundalini jóga. Vstupné: jedna lekce 150 Kč, dvě lekce 250 Kč. V případě špatného počasí se akce přesouvá do auly hotelové školy ve Zborovské ulici.

Pondělí 2. září
* START ACTION V PONORCE. Ukázky nových i tradičních kroužků, mini „science show“, Lego-hrátky, elektro workshop, divotvoření a mnoho dalšího. Přijď a vyzkoušej, udělej, zahraj si s námi ve zbytku dopoledne prvního školního dnu. Zahrada Žluté ponorky, Husova 77, začátek v 10.00 hodin.

Pondělí 2. až středa 4. září
* BALENÍ UČEBNIC. Pomůžeme školákům obléknout učebnice do nového obalu. Kvalitně a na míru do pevné fólie. Pobočka městské knihovny Turnov II na vlakovém nádraží ve výpůjční době. Od středy do pátku 6. září probíhá podobná akce v budově knihovny v Jeronýmově ulici.

Čtvrtek 5. září
* POHÁDKY, POVĚSTI A POUDAČKY PANSTVÍ ROTŠTEJNSKÉHO. Literární pořad s kastelánkou hradu Rotštejn Hanou Talli Hlubučkovou o její knize regionálních pověstí, která vyšla již ve 2. vydání v nakladatelství VEGA-L Ivana Ukrycha. Pobočka knihovny Turnov II na vlakovém nádraží od 18.00 hodin.
* PRÁCE NA ALJAŠCE. O své zkušenosti a zážitky z práce a pobytu na Aljašce se podělí cestovatel Petr Bičík. Sálek ICM knihovny v Jeronýmově ulici od 18.00 hodin.

Sobota 7. září
* SLAVNOSTNÍ OTEVŘENÍ EXPOZICE HOROLEZECTVÍ – Z ČESKÉHO RÁJE NA VRCHOLY SVĚTA v areálu Muzea Českého ráje: 14.00 hod. – slavnostní otevření expozice, 15.00–19.00 hod. – komentované prohlídky expozice.
* HRAD VALDŠTEJN: VARHANNÍ KONCERT RADKA REJŠKA. Tradiční koncert hudebního skladatele a varhaníka Radka Rejška, který vystoupí v kapli sv. Jana Nepomuckého při příležitosti oslav Dnů evropského dědictví. Začátek ve 14.00 hodin, vstupné 90 Kč.
* IX. POHÁDKOVÁ NOC NA HRADĚ ROTŠTEJNĚ ANEB POJĎTE S NÁMI ZA POHÁDKOU. Program:
– 17.00 Zpíváme si pro radost a opékáme buřtíky či jiné laskominy ze zásob ctěného návštěvnictva.
– 18.00 Vítáme tě, pohádko! Přivítáme na svět novou knížku Pohádky, pověsti a poudačky Panství Rotštejnského II. Pohádková prohlídka hradu, možná přijde i sám Luciper a přečte mimořádně hodným dětem pohádku u vchodu do pekla.
– 19.30 Večerní prohlídka hradu pro dospělé, posezení u ohně (do zhruba 21.00 hodin).
V případě deštivého počasí se akce nekoná.
* KORUNA HIMALÁJE. Přednáška horolezce Radka Jaroše. Čtrnáct nejvyšších hor naší planety, čtrnáct velikánů, přesahujících svojí výškou hranici osmi tisíc metrů. Stanout na všech hlavních vrcholech: výzva, která budila, budí a bude budit respekt v každém horolezci, který upíše svoji duši nejvyšším horám. V roce 2014 Radek Jaroš úspěšně vystoupil na vrchol K2 a stal se teprve 15. člověkem na světě a prvním Čechem, který získal „Korunu Himálaje“, tedy výstupy na všech čtrnáct osmitisícových vrcholů světa bez použití kyslíkového přístroje. Přednáška vychází z jeho více než 20 let trvající kariéry profesionálního horolezce. Kino Sféra od 19.00 hodin. Vstupné 250 Kč, 150 Kč senioři a děti do 12 let. Předprodej vstupenek a informace: patrikspringer@email.cz  nebo na nevyhostena.v@email.cz, tel. 724 212 886.

Neděle 8. září
* IX. OBNOVENÁ STAROČESKÁ POUŤ KE 100. VÝROČÍ POSTAVENÍ KAPLE PANNY MARIE V PRACKOVĚ se slavnostním vysvěcením nově odlitého zvonu.
Program (orientační časy):
– 12.00 hod. – Zahájení poutě hudební produkcí manželů Evy a Bohuslava Lédlových z Turnova spolu se saxofonistou Josefem Žemličkou ze Sobotky. Pozdravy představitelů obce, kraje a Senátu, pozdravy duchovních v rámci regionu (ekumenické setkání).
– 14.00 hod. – Slavnostní vysvěcení zvonu František Mgr. Radkem Jurnečkou, arciděkanem libereckým. Vystoupení Spolku paní a dívek z Jilemnice.
– 16.00 hod. – Dechová kapela SlaKreBi Band.
Tradičně budou nabízeny regionální výrobky na stáncích, domácí občerstvení, klobásky, nebude chybět točené pivo a nealko. Pro děti: jízdy na koních, dřevěný kolotoč a oblíbený flašinet. Prožijte nezapomenutelné odpoledne na úpatí bájné hory Kozákov! Srdečně zve Spolek přátel prackovské kapličky.

Úterý 10. září
* STŘET LÉTA A ZIMY. Setkání se značkou E.daniely. Dozvíte se více o historii této módní značky, nakoupíte za výhodné ceny letní modely, představena bude kompletní kolekce podzim–zima 2019/2020. Boutique Styl 2.0 v Palackého ulici, čp. 195, od 17.30 hodin.

Čtvrtek 12. září
* DEN ZDRAVÍ. Areál nemocnice Turnov. Zahájení ve 13.00 hodin, následuje vystoupení mažoretek Perliček, Magdaleny Klížové – Yogaholick, pěvecké vystoupení studentů Střední zdravotnické školy. Od 14.00 hodin: Turnovanka, Nordic walking (Zuzana Luštincová), Yogaholick, módní přehlídky ADRY. Blok bude opakován opět od 15.00 hodin. Od 16.00 hodin vystoupí zpěvák Sebastian. Skupinové prohlídky nemocnice od 12.00 po 15 minutách (od 13.00 hodin včetně operačních sálů). Na venkovních stanovištích si můžete nechat změřit tlak, glykémii, vyzkoušet resuscitaci, změřit tělesný tuk ad. Výtvarné dílny centra Náruč, stánky organizace ADRA, Střední zdravotnické školy, Vojenské zdravotní pojišťovny, skákací hrad pro děti, občerstvení… Areál nemocnice od 13.00 do 17.00 hodin.
* TEMNÉ STRÁNKY HISTORIE: LIDÉ NA OKRAJI SPOLEČNOSTI. Ve čtyřech přednáškách v průběhu roku seznámí historik PhDr. Jiří Zoul Sajbt zájemce s kontroverzními tématy naší minulosti. Úvodní ze čtyř volně na sebe navazujících přednášek bude věnována lidem, kteří byli ve středověku z různých důvodů odstrkováni mimo hlavní společnost. Sálek ICM knihovny v Jeronýmově ulici od 18.00 hodin.

Pátek 13. září
* FOKUS TURNOV SLAVÍ 25 LET. Benefiční koncert na oslavu tohoto výročí se koná od 18.00 hodin před KC Střelnice. Vystoupí skupiny Hitfakers a Slza. V případě špatného počasí se koncert přesouvá do kulturního centra.

Sobota 14. září
* „VO POSVÍCENÍ VŠECKO TO VONÍ…“ Řemeslný workshop. Posvícenské pečení (buchty, koláče a další tradiční posvícenské pečivo) s řemeslnicí a pekařkou Ivou Válkovou a povídání, jak se slavilo tradiční posvícení v Pojizeří. Muzeum Českého ráje v Turnově, Kamenářský dům 9.00–12.00 a 13.00–16.00 hod. Cena workshopu 300 Kč. Rezervace na tel. 736 145 354.
* DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ V PIVOVARU ROHOZEC od 10.00 do 19.00 hodin. Komentované exkurze do výrobny (předchozí registrace), malá ochutnávka nefiltrovaného piva. V rámci akce je připraven doprovodný program: All Stars mažoretky Turnov, barmanská show – hotelová škola, hudební vystoupení – ukulele a kytara DDM Vikýř Jablonec n. N., Nisanka, folklorní soubor z Jablonce n. N., kapela Funk Corporation, tvořivé dílničky Domu přírody Českého ráje, prohlídka techniky Horské služby, skákací hrad pro děti, fotokoutek a malování na obličej, soutěže o zajímavé ceny a zábava pro všechny. Akce je zdarma. Probíhá pod záštitou Ministerstva pro místní rozvoj ČR a Euro centra Liberec. Více na https://www.dotaceeu.cz/cs/Jak-ziskat-dotaci/Akce/DoD-v-pivovaru.
* TRADIČNÍ SETKÁNÍ RODÁKŮ OBCE PACEŘICE. Začátek v místní hasičské zbrojnici v 15.00 hodin.
* ZÁMEK SYCHROV: KONCERT „POKRAČOVATELÉ MISTRŮ“. Koncert mladých pěvců. Na programu jsou árie z českých a světových oper. Galerie zámku od 18.00 hodin.
* MICHAL HRŮZA A KAPELA HRŮZY. Stejně jako loni vás čeká koncert skvělého hudebníka a turnovského rodáka v letním kině v rámci Festivalu na Jizeře 2019. Letní kino Turnov od 18.30 hodin. Vstupné v předprodeji 350 Kč, na místě 400 Kč.

Pondělí 16. září
* DOBROVOLNICTVÍ NA HRANĚ. Konference na téma dobrovolnictví a o pomoci bližním. Dobrovolnictví v charitativních obchodech, dobrovolnictví ve věznicích, firemní dobrovolnictví ad. Sál SUPŠ ve Skálově ulici od 10.00 hodin.
* LETEM SOKOLÍM. Klaunerie o tom, že lhát se nemá, ani když víte, že máte pravdu. Inscenace Letem sokolím vypráví o podivuhodném přátelství dvou klaunů, náčelníka župy Břéti a jejího jediného aktivního člena Čeňka. Abonentní divadelní představení. Městské divadlo Turnov od 19.30 hodin. Vstupné v předprodeji 360 Kč, na místě 400 Kč.

Středa 18. září
* SEVEROČESKÁ SBÍRKA. V turnovském muzeu Českého ráje bude poprvé představena ucelená kolekce obrazů a plastik Severočeské sbírky. Kolekci výtvarníků, kteří jsou pobytem nebo tvůrčím zaměřením spjati se severními Čechami začal Roman Karpaš cíleně budovat před třemi roky. Sbírá obrazy, plastiky, grafiky a kresby a zaměřuje se především na tvorbu po roce 1945. Sklářství a jiné projevy užitého umění nechal stranou z důvodu obrovské šíře této produkce i specializovaných institucí, které se jimi zabývají. Hlavním posláním Severočeské sbírky je pořádat výstavy a rozšiřovat tak možnosti prezentace zdejších tvůrců. Vyústěním těchto snah by měla být stálá expozice ve veřejném prostoru. Stálé propagaci výtvarníků slouží webové stránky www.severoceskasbirka.cz. Vernisáž výstavy proběhne ve středu 18. září od 17.00 hod. Výstava ve výstavním sále Muzea Českého ráje potrvá do 24. listopadu.
* PRAŽSKÉ SMYČCOVÉ DUO & FRANTIŠEK NOVOTNÝ – TÓNY DŮVĚRNÉ. Turnovský hudební večer. Městské divadlo Turnov od 19.30 hodin. Vstupné v předprodeji 140 Kč, na místě 170 Kč.

Čtvrtek 19. září
* PUTOVÁNÍ OSTROVEM SRÍ LANKA. Cestovatelé Petr Kvarda a Pavel Chlum zájemce provedou nejprve po jihozápadním pobřeží plném nádherných pláží a buddhistických staveb a poté zamíří na centrální vrchovinu překrásného ostrova. Klub aktivní senior – penzion Žižkova od 14.00 hodin. Pořad bude zopakován 23. září v penzionu na Výšince a 25. září v DD Pohoda ve stejném čase.

Pátek 20. a sobota 21. září
* ZÁMEK SYCHROV: NOČNÍ PROHLÍDKY ZÁMKU – HRABĚNKA NA ZABITÍ. Začátky v 19.00, 20.00, 21.00 a 22.00 hodin. Jednotné vstupné 200 Kč, předprodej na www.evstupenka.cz.

Sobota 21. září
* WORKSHOP K VÝSTAVĚ ZE STÉBEL A PROUTÍ – pletení ošatky ze slámy s Renatou Němečkovou. Muzeum Českého ráje, Kamenářský dům od 9.30 hod., délka kurzu zhruba osm hodin, cena kurzu 300 Kč, rezervace na tel. 723 135 132.
* KOČIČÍ POHÁDKA. Rozverná klasická pohádka plná písniček zahájí letošní sobotní dopolední pohádky pro děti. Městské divadlo Turnov od 10.00 hodin. Vstupné 60 Kč.
* ROHOZECKÉ LOUČENÍ S LÉTEM. Náměstí Českého ráje od 11.00 hodin. Na tradiční akci zve Pivovar Rohozec.
* ROZLOUČENÍ S LÉTEM: PUTOVÁNÍ S VEČERNÍČKEM. SDH Pelešany zve na tradiční pohádkové putování pro děti a rodiče. Čeká vás zábavná cesta plná večerníčkovských postaviček, hádanek, soutěží a překvapení. Start u pelešanské „hasičárny“ od 13.00 do 15.00 hodin. Vhodné i pro kočárky, občerstvení zajištěno.
* HRAD VALDŠTEJN: KONCERTY SKUPINY THE CUBE. Turnovská skupina The Cube vystoupí podruhé na Valdštejně. Krátké koncerty se budou v určených časech během odpoledne konat opět v hradní kapli a zpříjemní tak návštěvníkům prohlídky hradního areálu. Od 12.00 do 16.00 hodin.
* 7. ROČNÍK NOČNÍHO STRAŠIDELNÉHO LESA V JENIŠOVICÍCH. Zveme všechny, kdo se chtějí bát, velké i malé. Těšit se můžete na spoustu strašidelných masek a neživých strašidel, trasa bude opět krásně osvícená světélky. Start bojácní 18.00 – 19.30, nebojácní 19.30 – 21.00 hodin. Rezervace času startu nutná na e-mailu: jitka.kr@centrum.cz. Startovné 50 Kč/osoba od 4 let. Více informací na www.jenisovice-detem.cz.

Neděle 22. září
* DÍLNA PODZIMNÍ – KAMÍNKOVÁ, KADEŘNICKÁ. Zářijová dílna je zaměřena na podzimní materiály a plodiny. Zároveň si také zkusíme oblíbené malování na kameny a také návrhy účesů a kadeřnických dovedností. Na všechny rodiče a děti se těší lektorky Eva Šrajerová, Lenka Bendáková a Simona Bakešová. Oddělení pro děti a mládež městské knihovny od 10.00 hodin.
* HRAD VALDŠTEJN: NAROZENINY VÉVODY ALBRECHTA Z VALDŠTEJNA. Využijte příležitost setkat se s významnou historickou osobností naší historie. U příležitosti svých narozenin na hrad zavítá sám vévoda Albrecht z Valdštejna. Od 13.00 do 17.00 hodin. Vstupné: dospělí 90 Kč, děti 60 Kč, rodinné 240 Kč.
* Okrašlovací spolek v Rovensku pod Troskami zve na TRADIČNÍ KONCERT před rovenskou poutí od 17.00 hodin v kostele sv. Václava na Týně. Vystoupí přední česká violoncellistka Jitka Vlašánková a nastupující violoncellová generace: Barbora Ciprianová, Natalie Hurníková a Tomáš Urban; Hana Louženská – klavír. Program: J.S. Bach, L. Boccherini, J. Suk, D. Popper, B. Martinů, A. Dvořák. Vstupné 70 Kč.

Pondělí 23. až neděle 29. září
* TRADIČNÍ SVATOVÁCLAVSKÁ POUŤ V ROVENSKU POD TROSKAMI. Pouťové atrakce na náměstí již od pondělí 23. září. Další program:
* Kostel sv. Václava Na Týně, sobota 28. září:
– od 10.00 hod. poutní mše svatá ke cti sv. Václava s doprovodem varhan a zpěvu Petra Chaloupského
– od 11.00 hod. eucharistický průvod a uctívání obrazu Panny Marie Svatováclavské palladiem českého národa a slavnostní Te Deum laudamus. Průvod bude zakončen příjezdem sv. Václava (návštěva argentinského velvyslance).
– Pouťová zábava v sále radnice – sobota 28. září – hraje Rouden Band – pořádá Restaurace radnice
Neděle 29. září:
– od 9.30 hod. mše v kostele, doprovázená pěveckým sborem „Canzonetta“

Úterý 24. září
* SYNAGOGA TURNOV: KONCERT STUDENTŮ JEŽKOVY KONZERVATOŘE. Začátek v 17.00 hodin, vstupné je dobrovolné.

Středa 25. září
* ROBERT SCHILLER: NĚMECKO NENÍ JEN EINTOPF. Mnozí z nás Německo navštívili, ale co o něm a jeho obyvatelích víme? Víte, kam v Německu vyrazit za kulturou, do přírody a jakou formu odpočinku vyhledávají Němci? Víte, jak se chovat v německých restauracích a jakou místní specialitu si objednat? Robert Schiller, který se narodil ve smíšené německo-polské rodině ve Slezsku, vyrůstal v Německu a nyní bydlí a pracuje v Liberci, vám vysvětlí původ českých slov jako „ruksak na vandr“ a přesvědčí vás, že Německo není jen eintopf nebo nákupy v příhraničním supermarketu. Cestovatelský klub. Kino Sféra od 18.00 hodin. Vstupné 90 Kč.
* Dům přírody v Dolánkách: Z PROKLETÝCH HOR ALBÁNIE. Cestovatelská přednáška Pavly Bičíkové od 19.00 hodin.

Čtvrtek 26. září
* NAMIBIE – DIVOKÁ, PESTRÁ A HVĚZDNÁ. O své zážitky se podělí cestovatel a astronom Petr Horálek. Sálek ICM v knihovně v Jeronýmově ulici od 18.00 hodin.
* LUŽICKÉ ŠESTIMĚSTÍ. Jana Vančatová v cestopisném pořadu představí města Žitava, Zhořelec, Lobava, Budyšín, Kamenec a Lubáň. Pobočka knihovny Turnov II na vlakovém nádraží od 18.00 hodin.

Sobota 28. září
* SVATOVÁCLAVSKÉ POSVÍCENÍ NA DLASKOVĚ STATKU. Tradiční posvícení na Dlaskově statku, slavnost, která byla nejdůležitější společenskou událostí celého roku. Do měst i vesnic přijížděli městští kramáři, perníkáři, písničkáři, loutkáři, kočovní artisté, kteří spolu s místními oslavovali výdobytky úrody a sklizně. V rodinách se v tyto dny stvrzovaly rodinné vazby, na koláče, pečenou husu a další dobroty byli zváni příbuzní z blízkého i vzdáleného okolí. A co se na takových zábavách hrálo, to uvidíme na Dlaskově statku v podání folklórních souborů. Kromě tanečníků a muzikantů nebudou chybět ani loutkáři s programem pro nejmenší, jarmarečníci, pekařská dílna a dílna pro šikovné ruce.
Program:
9.30–10.00 Písničky a říkanky s Evou Kordovou
10.00–10.30 Divadlo Rolnička – Loupežnická pohádka
11.00–12.00 Regionální národopisný soubor Krkonošský Horal z Vrchlabí
12.30–13.00 Folklorní soubor Dykyta Krásná Lípa
13.30–14.30 Divadlo Rolnička – Podzimní pohádka
14.30–15.30 Folklorní soubor Hořeňák a Dětský folklorní soubor Hořeňáček z Lázní Bělohrad
15.30–16.30 Poetické divadlo Pruhované panenky – O Třech neposlušných kůzlátkách
16.30–17.00 Folklorní soubor Hořeňák a Dětský folklorní soubor Hořeňáček z Lázní Bělohrad
* SVATOHUBERTSKÁ SLAVNOST NA VALDŠTEJNĚ. Osmý ročník tradiční myslivecké slavnosti na hradě Valdštejně, při níž budou k vidění cvičení dravci, ukázky vábniček, přehlídka loveckých psů aj. Součástí bude Svatohubertská mše, vyhlášení vítězů dětské výtvarné soutěže a pasování na myslivce. Hrad Valdštejn od 13.00 do 17.00 hodin.
* SVATOVÁCLAVSKÉ SLAVNOSTI NA ZÁMKU SVIJANY. Od 10.00 do 20.00 hodin. Limitovaná várka svijanského speciálu DUX, slavnostní naražení sudu, příjezd sv. Václava, škola čepování, pivní soutěže, ukázky řemesel, šermíři, dobová hudba, prohlídky pivovaru, koncert Honzy Vančury se skupinou Plavci. Viz www.zameksvijany.cz.
* NĚCO VÍCE – STODOLA STŘÍŽOVICE. Festival amatérských kapel hrajících převážně autorskou tvorbu napříč žánry, přehlídka navazující na tradici hudebních mejdanů v příjemném prostředí Střížovické stodoly. Občerstvení, gril, bar, lidové ceny, začátek ve 14.00 hodin, vstupné symbolické.
* KOSTELÍK NA BUKOVINĚ SLAVÍ VÝROČÍ. Před 80 lety – 28. září 1939 – byl slavnostně vysvěcen kostelík na Bukovině nad Dolánkami. Toto výročí si připomeneme výstavkou historických fotografií na Svatováclavské mši v sobotu 28. září od 14.00 hodin. Mši slouží vikář Václav Vlasák.
* ZÁMEK SYCHROV: KRAJINOU VÍNA S VÁCLAVEM ŽMOLÍKEM. Beseda s oblíbeným televizním a rozhlasovým moderátorem o stejnojmenném televizním cyklu i knize, kterou natáčení inspirovalo. Povídání o víně a vinařích vážně i nevážně. Zámecká oranžerie od 18.00 hodin, vstupné 150 Kč, předprodej: www.evstupenka.cz.
* DON GIOVANNI: W. A. MOZART. Opera v kině. Záznam z Teatro La Fenice v Benátkách. Kino Sféra od 19.30 hodin. Vstupné 250 Kč.

Středa 2. října
* IMUZA UVÁDÍ: BARBORA SULKOVÁ A MARTIN JOZÍFEK. Počínaje touto sezonou THV začíná nová spolupráce s uměleckou iniciativou IMUZA, za níž se skrývají dvě hudební osobnosti – Jana Kubánková a Martin Hybler. V projektu „IMUZA uvádí” chceme posluchačům představit výrazné mladé hudebníky, kteří svými dovednostmi a talentem jednoznačně směřují na dráhu profesionálních umělců a podpořit tak jejich snažení i úspěšný umělecký vývoj. Tentokrát představíme houslistku Barboru Sulkovou a klavíristu Martina Jozífka. Turnovský hudební večer. Městské divadlo Turnov od 19.30 hodin. Vstupné v předprodeji 140 Kč, na místě 170 Kč.
* ROGER WATERS US + THEM. Roger Waters, hudební génius a jedna z hlavních tvůrčích sil legendárních Pink Floyd, uvádí svůj dlouho očekávaný koncertní snímek Us + Them. Filmová projekce. Kino Sféra od 19.30 hodin. Vstupné 250 Kč, 200 Kč.

Úterý 1. října
* VEČER NA SBOŘE: MŮJ ŽIVOT S KYTAROU. Autorský večer kytaristy a učitele hry na tento nástroj Petra Kostky. Hosty večera budou jeho přátelé hudebníci a příznivci. Dům Na Sboře ve Skálově ulici od 18.00 hodin.

Čtvrtek 3. října
* KAVÁRENSKÝ KVÍZ. Pro účast potřebujete svůj tým (tvořený 2-4 lidmi), ten můžete nahlásit e-mailem na: weissova@kcturnov.cz nebo přímo před konáním kvízu, tedy alespoň 30 minut před začátkem. KC Střelnice, kavárna KUS, od 19.00 hodin. Vstup zdarma.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.