KRAJSKÁ NEMOCNICE LIBEREC ZAKONČÍ HOSPODAŘENÍ V ROCE 2017 S VÝRAZNÝM ZISKEM

0

Ještě lépe než ukazovaly předpoklady, dopadne hospodaření Krajské nemocnice Liberec, která i přes náročné panující podmínky financování českého zdravotnictví dokázala i v letošním roce generovat výrazně kladný výsledek. A profitovat z toho budou její zaměstnanci.

„Za rok 2017 jsme dosáhli zhruba sedmdesátimilionového zisku. Na konci roku zůstane na účtu KNL po uhrazení všech závazků přibližně 150 milionů, což jsou prostředky nutné na zaplacení nákladů na projekty z EU, které bude nemocnice v roce 2018 realizovat v celkové částce 200 milionů a rovněž chystá opět vlastní investice ve výši zhruba 130 milionů,“ uvádí Luděk Nečesaný, odstupující generální ředitel liberecké nemocnice.

Výborného výsledku se podařilo nemocnici dosáhnout i přes to, že i v letošním roce investovala z vlastních zdrojů stejnou posledně jmenovanou částku, tedy 130 milionů korun, a přestože výrazně zvedla mzdy svým zaměstnancům. Připomeňme, že v roce 2017 dosáhly u zdravotních sester v průměru 37 tisíc, u lékařů pak 84 tisíc. A v příštím roce si díky skvělému hospodaření ještě polepší.

„Můžeme si dovolit na příští rok zvýšit tarifní mzdy všem pracovníkům v KNL o deset procent, což pro sestry znamená další růst o dva a půl až tři a půl tisíce a navíc o deset procent poroste také odměna za přesčasovou práci, která zejména u lékařů tvoří významnou část mzdy,“ pokračuje Luděk Nečesaný.

To nemocnici pro rok 2018 zavazuje k nutnosti obdobného udržení nákladů a splnění výkonů jako v roce 2017, protože rozhodnutí o navýšení mezd, kdy jejich růst je jednou z priorit vedení KNL, spotřebovává absolutně všechny finanční prostředky z navýšení úhradové vyhlášky. Zároveň lze v případě neočekávaného nárůstu nákladů za léčbu pacientů počítat s rezervou zisku z roku 2017, tedy s již uvedenými sedmdesáti miliony korun.

„Jsem přesvědčen, že ve vynikající kondici zůstane naše zdravotnické zařízení i v dalších letech. Nové vedení v čele s MUDr. Richardem Lukášem je toho zárukou. To, že je v Libereckém kraji zdravotnictví v porovnání s ostatními regiony v České republice poměrně stabilní, je zásluhou především výborné ekonomické situace a skvělé funkčnosti liberecké nemocnice,“ dodává generální ředitel Nečesaný.

Václav Řičář, tiskový mluvčí KNL, vaclav.ricar@nemlib.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.