ZASTUPITELÉ JEDNALI: VYHROCENÁ SITUACE KOLEM VHS TURNOV

0

Hodně vzrušené a hodně dlouhé bylo zasedání turnovských zastupitelů poslední květnový čtvrtek. Zásadní bod pětihodinového jednání přišel na řadu hned zkraje. Situace kolem Vodohospodářského sdružení Turnov začíná v poslední době nabírat na obrátkách. Minulý měsíc zastupitelé po několika zmatečných hlasováních nakonec neodsouhlasili vznik studie, která by řekla, jak by se mělo město Turnov, jako vlastník největší části majetku ve sdružení, nadále chovat. V dubnu zastupitelé rozhodli, že se k problematice vrátí v květnu.

„Byl bych rád, abychom o případném vzniku studie rozhodovali, až to proberu se zástupci dalších měst a obcí sdružených ve VHS a až bude také jasné, co by nám studie měla přinést a kolik bude stát její zpracování,“ řekl na úvod starosta Tomáš Hocke (Nezávislý blok). Zastupitel Jiří Mikula (nezávislý za TOP 09) přítomné seznámil s rozhodnutím Rady VHS, která vyzvala turnovské zastupitele, aby ho odvolali z dozorčí rady společnosti. Mikula následně předložil zprávu o své činnosti v dozorčí radě s tím, že požádal, aby zastupitelé hlasovali o jeho odvolání. Jak doplnil, snaží se zastupovat město Turnov a jeho občany a je na zastupitelích, jestli mu k tomu dají mandát.

Podle Vítězslava Sekaniny (Strana svobodných občanů) je u Jiřího Mikuly patrná snaha narovnat některé skutečnosti v řízení VHS a návrh rady sdružení na jeho odvolání podle něho není podložen věcnými argumenty.
Podobně se vyjádřila i místostarostka Petra Houšková (Nezávislý blok) – ale s výhradou, že se jí některá prohlášení Jiřího Mikuly a jejich styl moc nelíbí. Podobně reagovali Eva Kordová a František Zikuda z téže strany. Michal Loukota (TOP 09) konstatoval, že Mikula dlouhodobě upozorňuje na nedostatky v řízení VHS a jedinou odezvou rady sdružení je návrh na jeho odvolání, což mu přijde hodně smutné. Podle Josefa Uchytila (Turnov potřebuje změnu) je úkolem dozorčí rady kontrolovat a Mikula podle něho jedná v zájmu Turnova. Ivan Kunetka z téhož volebního subjektu upozornil na rozpor mezi poměrem výše majetku Turnova ve společnosti a velmi malou možností rozhodování, jak s ním bude nakládáno. Karel Jiránek (Nezávislý blok) navrhl zřízení speciálního výboru zastupitelstva, který by se otázkami VHS zabýval.

K tomuto bodu jednání zastupitelé hlasovali hned několikrát. Celkem 20 zastupitelů bylo proti odvolání Jiřího Mikuly z dozorčí rady VHS (šest se zdrželo), 25 zastupitelů potvrdilo Mikulu ve funkci v dozorčí radě VHS (jeden se zdržel). Pouze 12 zastupitelů se vyslovilo pro vznik nezávislé analýzy o dalším postupu Turnova ve VHS (šest bylo proti a osm se zdrželo).
Na návrh zastupitele Tomáše Hudce (ČSSD) zastupitelé hlasovali o odvolání Milana Hejduka jako zástupce města Turnov v Radě VHS. Pro bylo osm zastupitelů, 12 se zdrželo a šest bylo proti.
(Aby návrh prošel, je třeba nejtěsnější většina 14 hlasů z 27členného zastupitelstva.)

V dalších bodech jednání zastupitelé schválili finanční podporu Domu přírody po dobu 10 let, rozhodli o podání nabídky na odkoupení Koňského trhu, skautům na nákup „jejich“ ostrova věnovali dotaci 800 tisíc korun, vyslechli závěrečnou zprávu o stavbě sportoviště v Maškově zahradě, seznámili se s neúspěšným ročním jednáním o vzniku Lezeckého ráje v bývalém kině v Žižkově ulici ad. O tom a dalších bodech jednání více příště.

Související články (celkem 62)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.