ZASTUPITELÉ JEDNALI O ŠETŘILOVSKU A HLASOVACÍM ZAŘÍZENÍ

0

Z prosincového jednání turnovských zastupitelů vybíráme mj. diskuzi kolem prodeje restaurace Šetřilovsko. Zdá se, že ani tentokrát se prodej nepodaří uskutečnit. V dubnu loňského roku zastupitelé schválili prodej objektu soukromé osobě za 3,5 mil Kč. Částka byla splatná do 90 dnů. A potom již celý podzim jen brali na vědomí, že peníze zaplaceny nebyly a prodlužovali termín úhrady. Naposledy, že vše musí být zaplaceno do konce roku 2014. Nebylo. A podle posledních informací nebylo zaplaceno ani nájemné, na kterém se současný provozovatel restaurace s městem dohodl. Restaurace nicméně funguje, konají se tu i nějaké akce. Provozovatelé investovali do zařízení, aby mohli objekt zprovoznit.

Dlužné nájemné do konce roku 2014 tedy uhrazeno nebylo, přitom zastupitelé v prosinci odsouhlasili pokračování nájemní smlouvy do jara pod podmínkou zaplacení dluhu. (Město Turnov odstoupilo k 31. prosinci 2014 od kupní smlouvy.) Situací se zabývala rada města 7. ledna. Podle starosty Tomáše Hockeho radní schválili pronájem restaurace a roubenky na Šetřilovsku s podmínkou dodržování splátkového kalendáře a řádného placení měsíčního nájemného. „Když nebude splátkový kalendář dodržován a do 26. ledna nebude zaplacen dluh ve výši 70 tisíc a do konce února zbytek závazku, bude nájem okamžitě ukončen,“ uvedl starosta.

Zajímavostí předvánočního jednání zastupitelů jsou změny ve fondech města – fond na podporu sociální oblasti, kulturní a sportovní fond. Napříště již v těchto fondech nebudou sedět zástupci organizací, které současně z těchto fondů čerpali prostředky.

Hlasovací zařízení nebude. Zastupitelé projednávali možnost nákupu hlasovacího zařízení. Jeho cena postupně klesá, již to není půl milionu jako dříve, nabídka tentokrát zněla na zhruba 100 tisíc. Nákupem hlasovacího zařízení by občané měli přehled, jak který zastupitel u daného jednacího bodu hlasoval. Tuhle možnost vítali především Vítězslav Sekanina (Strana svobodných občanů) a Tomáš Hudec (ČSSD). Starosta Tomáš Hocke (Nezávislý blok) upozornil na současnou neradostnou atmosféru ve společnosti, kdy mohou být zastupitelé postihováni za své rozhodnutí trestními oznámeními apod. V následném hlasování se pouze osm zastupitelů vyjádřilo pro nákup, stejný počet byl proti a šest zastupitelů se hlasování zdrželo.

Související články (celkem 62)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.