DRUHÝ LEDNOVÝ SPORTOVNÍ TÝDEN VE ZNAMENÍ BASKETBALOVÉHO ZÁPASU

0

Druhý týden nového roku byl na Turnovsku ve sportu ve znamení historického zápasu. Podle Tomáše Mareše z turnovského basketbalového oddílu tu něco podobného ještě nebylo. Ve čtvrtek 14. ledna se ve sportovní hale ve Skálově ulici uskutečnilo semifinále Českého poháru mezi Kondory Liberec a rezervou Opavy. Basketbalové utkání této úrovně se v Turnově ještě nikdy nehrálo. Na zápas přišlo zhruba 120 lidí, basketbal má v Turnově vzestupnou tendenci. Libereckým se bohužel v „domácím“ prostředí nedařilo… O uplynulém víkendu odehráli další porci zápasů florbalisté, futsalisté a hokejisté, přinášíme také první výsledky letošní novinky: Poháru přeborníka města Turnova v hokeji.


KONDOŘI V POHÁRU SKONČILI, ZÁPAS V TURNOVĚ SE JIM NEPOVEDL
Ve čtvrtek 14. ledna přivítali basketbaloví Kondoři Liberec opavskou rezervu, s níž se utkali v semifinále základní části Českého poháru. Tento zápas se v rámci propagace basketbalu v regionu uskutečnil ve sportovní hale TJ Turnov ve Skálově ulici. Kondoři tak pokračují v trendu zavedeném týmy z Mattoni NBL, když chtějí dostat kvalitní basketbal i do měst, kde se hrajou pouze nižší soutěže. Kondorům se zápas v Turnově bohužel vůbec nepovedl, hosté byli ve všech činnostech lepší a zaslouženě postoupili do finále základní části.

n201001161152_sport_07_010_basketKondoři se představili kromě dlouhodobě zraněného Adamce kompletní, a tak trenér Bohunický mohl vybírat ze čtrnáctky hráčů. Na zápas byl uvolněn také děčínský Pomikálek. Liberecký tým začal dobře, opavští však udrželi krok a ve druhé polovině první části dokonce získali dvouciferné vedení (10:20). Ani v dalším části zápasu se Kondoři nedokázali oklepat, všude byli o krok později a jejich důraz z víkendových utkání byl tatam. Před koncem poločasu stáhl Liberec rozdíl na 8 bodů, ovšem hosté se sedmi body v řadě dostali opět na koně (27:42).

Ve druhém poločase se i přes veškeré úsilí nedokázali liberečtí dostat na „dostřel“ Opavy. Slezanům naopak vycházelo vše naprosto ideálně. Trefovali se ze všech pozic, získávali odražené míče a dokonale trestali chyby Kondorů. Po třetí čtvrtině tak na ukazateli skóre svítilo 45:63. Liberec se pak ještě nekolikrát dostal na rozdíl 15 bodů, ale opavští vždy hned odskočili a zápas dovedli do jasného konce.

„Nám se zápas vůbec nepovedl. Tolik obranných chyb a nepřesností v útoku jsem u našeho týmu neviděl od prvních přípravných duelů. Tím však nechci niktera snižovat výkon Opavy, která zahrála skvěle. V obraně bojovala a v útoku se týmovým pojetím snadno prosazovala. Musíme se z porážky rychle oklepat a pečlivě se připravit na následující důležité ligové zápasy,“ řekl k utkání sportovní ředitel Kondorů Jakub Důra a našel také pozitivum: „Chci poděkovat všem organizátorům za perfektní přípravu všeho potřebného. Věříme, že diváci ocenili basketbal vyšší úrovně, ač si náš tým vybral „den blbec“ a těšíme se někdy v budoucnu na pořádání podobné akce v Turnově. Je tady velmi příjemná hala, turnovský basketbalový oddíl pořádal minulou sezonu mistrovství ČR v kategorii žáků U14 a o sehrání našeho zápasu měl zájem. Navíc z místní líhně se do našeho mužského týmu začleňuje Pepa Příhonský. Je zkrátka vidět, že hlad po basketbalu tady roste jako v jiných městech a my ho touto formou chceme podpořit.“

Kondoři Liberec – BK B&W Opava „B“ 69:93 (10:20, 27:42, 45:63)

Střelci Kondorů: Pomikálek 24, Pastýřík 10, Mikulík 9, Landa a Prach a Říha 7, Hojdar a Špičák 2, Kuchálik 1

Střelci Opavy: Cvek 21, Vaňák 13, Hutňan 12, Ihring M. 11. Diváků 120.

 

* FLORBAL

Výsledkový servis:

Neděle 10. ledna

* 2. liga žen (turnaj odehrán v Turnově): TJ Turnov – FBC Česká Lípa 2:2, TJ Turnov – FbC 98 Chomutov   0:3.

* Liberecká liga starších žáků (turnaj odehrán ve Smržovce): TJ Turnov – FBC Česká Lípa 6:8, Floorball club Liberec „B“ – TJ Turnov 1:7.

Pro TvA: Radim Kolomazník, podrobnosti ze zápasů na www.florbalturnov.cz

 

* FUTSAL

* II. liga: TJ FC Dalmach Turnov – Arsenal Benešov 13:3 (6:1), zápas byl odehrán v neděli 10. ledna.

Souboj mezi desátým celkem druhé futsalové ligy FC Dalmach Turnov a šestým Arsenalem Benešov měl být vyrovnaným kláním. Jenže opak byl pravdou, do Turnova i vinou velkého přívalu sněhu dorazilo jen šest hráčů Arsenalu do pole a ti jen stěží odolávali domácím nájezdníkům. Domácí nastoupili v plné síle, hráli běhavý, velmi dobrý futsal a Arsenal převýšili ve všech směrech. Brzo se dostali do vedení, poté přidali další branky a Arsenal se zmohl na menší odpověď jen Pavlíkem za stavu 4:0. Domácí však inkasovaná branka nezastavila v rozletu, pokračovali v aktivní hře. Poločasový stav 6:1 po přestávce ještě navýšili o dalších sedm branek, když za Arsenal pouze kosmeticky upravili skóre Pavlík a Hampešt. A tak hosté inkasovali debakl a měli o čem přemýšlet na dlouhé, strastiplné cestě domů zapadané neustále padajícím sněhem.
Sestava FCD: Horáček, Bakeš, Mencl J., Bernard, Škréta, Kulhánek, Vítek, Zdražil, Kalousek, Petřík. Branky FCD: Zdražil 4, Petřík 3, Škréta 3, Bakeš, Mencl, Kulhánek. Diváků: 80.

* Liberecký krajský přebor: TJ FC Dalmach „B“ – Tango Liberec 5:4 (2:2). Sestava FCD: Bursa, Pecka, Mencl J., Šteffan, Čepelík, Kučírek, Šafář, Palounek, Hanzl, Hurt V., Mencl R. Branky FCD: Šafář, Palounek, Hurt V., Pecka, Šteffan.

Pro TvA: Karel Palounek, FC Dalmach, e-mail: fcdalmach@centrum.cz , www.fcdalmach.ic.cz

 

* HOKEJ

* 6. kolo nadstavby Lomnické hokejové ligy: BHK Turnov – Grey Grizzlies Hořice 1:5 (0:2, 0:2, 1:1), hráno na zimním stadionu v Lomnici nad Popelkou v sobotu 9. ledna. Sestava BHK Turnov: Volf – Mikule J., Mikule M., Kopal, Fanta – Sojka, Hájek, Konejl M. – Sluka, Šmucr, Lamač – Oplt, Škréta, Studnička. Branky a nahrávky: 40. Sluka (Hájek) – 5. Moič, 6. Karban Š., 17. Palouš, 19. Karban J, 39. Sešír.

Pro TvA Libor Šlechta, www.bhkturnov.wz.cz

 

* NEJVYŠŠÍ POJIZERSKÁ LIGA V LEDNÍM HOKEJI

* 15. kolo hrané na zimním stadionu v Lomnici nad Popelkou od pátku 8. do neděle 10. ledna: HC Modřišice – HC Všeň Pojizeří 4:0 (2:0, 1:0, 1:0), SDH Troskovice – HC Performers Turnov 2:2 (1:1, 0:0, 1:1), HC SDH Hnanice – HC Sokol Turnov 4:3 (0:1, 2:1, 2:1).

 

n201001161153_sport_08_010_hokejPŘEBORNÍK MĚSTA TURNOVA

BHK Turnov pořádá letos 1. ročník soutěže turnovských hokejových týmů: Pohár přeborníka města Turnova. Zúčastněné týmy jsou: BHK Turnov, HC Devils Turnov, HC Sokol Turnov a HC Performers Turnov. Hrací doba: 3×15 minut čistého času, při nerozhodném stavu následují 3 samostatné nájezdy bez rozhodnutí.

Systém: Zatím jednokolově každý s každým, podle volných termínů bude následovat utkání o první a třetí místo. Soutěž se hraje od prosince 2009 do března 2010.

Odehraná utkání: BHK Turnov – HC Devils Turnov 6:2 (2:0, 2:1, 2:1), HC Devils Turnov – HC Sokol Turnov 0:7 (výsledky třetin do redakce nedorazily), HC Devils Turnov – HC Performers Turnov 0:6 (0:2, 0:1, 0:3), BHK Turnov – HC Sokol Turnov 1:3 (0:0, 1:3, 0:0).

Pro TvA: Pavel Mlejnek, mlejnek@gytu.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.