ZASTUPITELÉ JEDNALI. O MAŠKOVCE ROZHODNOU AŽ V ZÁŘÍ

0

Jedním z nejdiskutovanějších témat zasedání turnovských zastupitelů, které se v sále Střelnice uskutečnilo ve čtvrtek 23. června, byly připomínky k projektu Čistá Jizera, resp. konečným úpravám Jeronýmovy ulice. Tu dva zde bydlící občané navrhli upravit jako bytovou zónu s rozšířenými stáními pro osobní auta a samozřejmě i jiným režimem provozu. To se velmi nelíbí obyvatelům okolních ulic, hlavně Koněvovy, kteří na zasedání zastupitelů přišli v hojném počtu s tím, že tedy i oni chtějí ve své ulici zavést režim „obytné zóny“. Od předsedy VHS Milana Hejduka i od vedení města ale slyšeli, že se v rámci dokončení všech ulic ve čtvrti u kasáren bude pracovat podle stávající projektové dokumentace a k aktivitě dvou soukromých osob nebude přihlédnuto, protože by se to už jednoduše nestihlo.

Zastupitelé také schválili investiční priority města na toto funkční období (do roku 2014). Mezi mnoha investičními akcemi jsou na prvních místech v kategorii nad 10 mil. Kč vedle sebe rekonstrukce ulice 28. října a výstavba koupaliště v Maškově zahradě. U akcí do 10 mil. Kč je na prvním místě oprava střechy v penzionech a náves v Mašově.

Jestliže někdo čekal, že zastupitelé rozhodnou s konečnou platností i o tom, které sportoviště se v Maškově zahradě bude stavět jako první, tak se mýlil. Rozhodnutí bylo odsunuto na září, přes léto má vybraná firma zhotovit studii využití celého areálu i se všemi zamýšlenými stavbami (venkovní koupaliště, zimní stadion, rezerva pro krytý bazén a komerční zóna). Dále zastupitelé schválili nákup požárního vozidla pro městskou poloprofesionální jednotku (za 4 mil. Kč).

 

Hodně se také v rámci schválení bodu „rozpočtová opatření“ diskutovalo o způsobu realizace nového digitálního kina na Střelnici (záměr byl s konečnou platností schválen včetně finančního plnění). Vzruch do jednacího sálu přinesl také předposlední bod jednání, a sice záměr CHKO Český ráj a vedení Geoparku Český ráj přestavět školu v Dolánkách na velké návštěvnické centrum za využití evropských peněz (až 60 mil. Kč!). Zastupitelům se ale nelíbilo, že nositelem projektu by mělo být město Turnov, už vzhledem k tomu, že u podobného typu zařízení jsou velká provozní rizika, která by šla na vrub města. Záměr byl tedy de facto v této podobě odsunut (stejně kvůli některým nutným doplňujícím informacím nejde žádost o dotaci podat v původně zamýšleném červencovém termínu…).

 

Tolik ve stručnosti červnové zasedání turnovských zastupitelů, k některým tématům se vrátíme podrobněji.

Související články (celkem 62)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.