POSLEDNÍ LETOŠNÍ ZASEDÁNÍ TURNOVSKÝCH ZASTUPITELŮ SLIBUJE ZAJÍMAVOU DEBATU

0

Škoda, že veřejná zasedání turnovských zastupitelů bývají pohříchu málo navštívena veřejností. Přitom se zde projednávají zásadní věci každodenního života ve městě. Poslední letošní zasedání zastupitelů se uskuteční ve čtvrtek 20. prosince v sále Střelnice od 17.00 hodin. Na programu je projednávání aktuální situace ve Vodohospodářském sdružení Turnov, bude se také hovořit o nové ceně vodného a stočného pro příští rok, což slibuje bohatou diskuzi zastupitelů. Ti mají také rozhodovat o rozdělení finančních příspěvků na sport, resp. na Memoriál L. Daňka.

Městu se stále nedaří prodat objekt bývalé restaurace na Šetřilovsku. Na poslední výzvu se ozvala jediná firma, která ale místo požadovaných 3,5 mil. Kč nabídla jen milion. Proto odbor správy majetku navrhuje vyhlásit prodej znovu za původní částku, ale již v podstatě jakýchkoli omezení…

V další části budou zastupitelé jednat o strategickém partnerství turnovské Panochovy nemocnice a Krajské nemocnice v Liberci. Zastupitelé se také vrátí ke své poněkud chmurné debatě z minulého zasedání, kdy bylo konstatováno, že přestože město za stavbu Střelnice zaplatilo 200 milionů, taneční pro teenagery zde v příštím roce opět nebudou. Když si v podkladech pro jednání (ZDE) stáhnete vyjádření Kulturního centra Turnov, dozvíte se o mimořádně napjatých vztazích mezi KCT a Ilonou Šulcovou z TaPŠ ILMA. Jestli taneční v příštím roce v Turnově budou nebo nebudou, z materiálu nevyplývá.

Posledním zajímavým bodem jednání, a důvodem, proč ve čtvrtek na zastupitelstvo přijít, jsou osadní výbory v okrajových částech města a především aktuální situace v Malém Rohozci, kde si občané stěžují na záměr firmy Kamax ve svém novém areálu na Vesecku umístit místo skladovacích prostor výrobní závod. Jak TvA sdělil místostarosta Otakar Špetlík, který má na starosti mj. životní prostředí, tak projednávání tohoto bodu by se měli zúčastnit zástupci osadního výboru z Malého Rohozce, na místě by měli být projektanti, zástupci stavebního úřadu i samotné firmy.

K jednání zastupitelů jsme také se žádostí o zveřejnění dostali do redakční pošty e-mail jednoho z občanů, který se zastupitelů ptá (a žádá je o odpověď):

POPLATEK ZA SVOZ A LIKVIDACI KOMUNÁLNÍHO ODPADU – ŽÁDOST O VYSVĚTLENÍ A INFORMACE
Možná jste měli poplatek za odpad zvýšit na „kompromisních“ 666 Kč, aby bylo zřejmé, kdo s kým peče. S jakýmkoliv zaváděním nebo zvyšováním poplatků a daní tohoto druhu zásadně nesouhlasím a protestuji proti nim. Kdokoliv by je propagoval nebo pro ně hlasoval, nemůže počítat s mou podporou ve volbách (on ani jeho politické uskupení, a to na jakékoliv úrovni). Naopak proti němu budu bezohledně agitovat při každé vhodné příležitosti.
 1) V důsledku zvýšení poplatku prý bude město moci „dva miliony investovat jinam“. Žádám o jasné a srozumitelné sdělení, kam. Předpokládám, že zodpovědné zastupitelstvo vytváří konkrétní úspory za konkrétním účelem (nebo snad ne?). Investici do kultury, sportu nebo jiných podobných pláží bych považoval za nestravitelnou, když se kupříkladu nedostává peněz na rekonstrukci zchátralého vodovodu v místě mého bydliště (zatímco v přilehlých částech obce proběhla).
2) Od roku 2014 prý bude (doufejme) „systém spravedlivější“. Žádám o jasné a srozumitelné sdělení, jak bude spravedlivější vůči těm, kteří odpad vytvářejí jen minimálně (a tak nemají téměř co třídit). Ze svého skromného rodinného rozpočtu bych jen velmi nerad dotoval sociálně silnější a životním stylem rozmařilejší, kteří si mohou tvorbu odpadu (a jeho následné třídění) dovolit.
Očekávám, že vyřízení mé žádosti bude stejně konkrétní, jako peníze, které městu odvádím. Předem děkuji za pochopení a maximální vstřícnost. Nevytvářejte sociální stát pro bohaté!
Zbyněk Česák, zbynek.cesak@iol.cz

Související články (celkem 62)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.