VYHLÁŠENOU VÝLETNÍ RESTAURACI NA ŠETŘILOVSKU MĚSTO PRODÁ, SNIŽUJÍ SE CENY DALŠÍCH PRODÁVANÝCH NEMOVITOSTÍ

0

Někteří vyhlášenou prvorepublikovou výletní restauraci na Šetřilovsku označují za městské „rodinné“ stříbro. Bohužel to již delší dobu neplatí. Objekt za poslední roky velmi, velmi zchátral. A to zejména po odchodu nájemců Tomáškových v roce 2009, odkdy se nedaří sehnat stálého nájemce, který by objekt spolu s městem udržoval. Město nemá dostatek prostředků na nutné opravy, resp. ty nejsou v investičních prioritách. Nicméně zde v posledních letech byla mj. nákladem 747 tis. Kč zhotovena nová opěrná zeď a opravena v částce 57 tis. Kč nejvíce napadená část dřevěných konstrukcí verandy. Podle odhadů by na komplexní rekonstrukci byla potřeba částka přesahující 5 mil. Kč. Zastupitelé města na svém zářijovém zasedání rozhodli objekt raději prodat. Pro prodej se vyslovilo 16 zastupitelů.

„Městu se nedaří dlouhodobě sehnat žádného nájemce. Nyní se objevili dva zájemci, jeden od záměru ustoupil, když se seznámil podrobně s technickým stavem budovy, druhý při představě vysoké sumy na rekonstrukci by zájem měl, ale pouze v případě investice do vlastního objektu,“ shrnula na zasedání zastupitelů Ludmila Těhníková, vedoucí radničního odboru správy majetku.

„Se Šetřilovskem je spojený významný genius loci, město by objekt nemělo prodávat, ale opravit a pronajímat,“ uvedl zastupitel Ota Jarolímek (Turnovská koalice). „Jsem zásadně pro prodej, jen soukromý vlastník může objekt náležitě zvelebit,“ konstatoval zastupitel František Zikuda (Nezávislý blok). Nakonec se většina zastupitelů vyjádřila pro prodej objektu za podmínek, že minimální kupní cena bude 3,5 mil. Kč, doba splácení bude 5 let a minimální roční částka bude ve výši 700 tis. Kč. Nejméně po dobu splácení kupní ceny bude zajištěn provoz restaurace s otevírací dobou minimálně 30 hodin týdně.

Na okraj ještě jedna zajímavost: Ve veřejnosti panuje přesvědčení, že rodina Šetřilů objekt městu darovala. Z nově objevených dokumentů ale vyplývá, že nemovitost byla v roce 1926 městu prodána za poměrně vysokou cenu 107 tis. Kč.

V této souvislosti jsou tu ještě zaznamenáníhodné skutečnosti ohledně prodejů dalšího městského majetku. Město se dlouhodobě prostřednictvím vybrané realitní kanceláře snaží prodat objekt čp. 67 a 68 ve Skálově ulici, kde bylo dříve sídlo městské policie, nebytové prostory v objektu čp. 520 v Žižkově ulici (bývalý archiv) a budovu nevyužívaného kina v Žižkově ulici. O žádný z objektů není v současné době zájem. Proto zastupitelé města rozhodli ceny nabízených nemovitostí „zatraktivnit“. Za dva domy ve Skálově ulici je nyní požadována částka 4,3 mil. Kč (dosud to bylo 5,3 mil.), za prostory v čp. 520 je to nově 818, resp. 682 tis. Kč a cena budovy bývalého kina je snížena ze 17,8 mil. Kč na 10 mil. Kč.

Související články (celkem 62)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.