PERLIČKY ZE ZASTUPITELSTVA: DŮM PŘÍRODY VSTAL Z MRTVÝCH, TANEČNÍ V TURNOVĚ NEBUDOU

0

* Rezignace. V rámci listopadového zasedání turnovských zastupitelů složil slib nový zastupitel za ODS Petr Dvořák, který jako náhradník nastoupil za Aleše Hozdeckého, který na zastupitelský post rezignoval z důvodu pracovního vytížení na ministerstvu místního rozvoje v Praze. * Dům přírody. Na svém předchozím zasedání zastupitelé projekt Domu přírody, stavby, resp. rekonstrukce bývalé školy v Dolánkách za zhruba 35 mil. Kč odsoudili k nezdaru. Nositelem projektu, jehož udržitelnost je deset let, mělo být město Turnov. Zastupitelé se obávali, že by to mohla být – při ne úplně vyjasněném financování – vysoká zátěž pro rozpočet města. V říjnu se zdálo, že je to již definitivní.

Nyní je ale všechno jinak. Rada města odsouhlasila postoupení projektu příspěvkové organizaci Libereckého kraje Střevlík, která provozuje Ekocentrum v Oldřichově v Hájích na Liberecku. Ta podle místostarosty Jaromíra Pekaře (ODS) podala i žádost o dotaci. Pokud bude schválena, město Střevlíku prodá projektovou dokumentaci i bývalou školu (objekt byl odhadnut na 2,2 mil. Kč). Tím by tedy měly být současně uhrazeny náklady ve výši 850 tisíc, které již radnice do projektu vložila.

* On-line přenos zastupitelstva. Na základě prvního zasedání nově zvoleného krajského zastupitelstva, které bylo přenášeno v přímém přenosu na web kraje, požádala zastupitelka Martina Pokorná (Turnovská koalice) o prověření možností, jestli by něco podobného nemohlo být i v Turnově.

* Taneční. Zastupitel Tomáš Tomsa (Nezávislý blok) si povzdechl nad tím, že v příštím roce v Turnově v nové Střelnici taneční nebudou, teenageři budou opět jezdit do Pěnčína. „Do Střelnice město investovalo nemalé peníze, je mně v podstatě jedno, kdo zde bude taneční pořádat, že tu ale opět nebudou, považuji za velkou chybu,“ uvedl Tomsa. Podobně situaci vnímá i zastupitel Tomáš Hocke, starostka Hana Maierová (oba Nezávislý blok) navrhla, že by na pořádání tanečních ve městě mohlo být vypsáno výběrové řízení.

* Vodné a stočné. Někteří zastupitelé (především z ČSSD) chtěli zavázat turnovské zástupce v radě Vodohospodářského sdružení Turnov, aby hlasovali proti avizovanému zvýšení ceny vodného a stočného pro členské obce pro příští rok.

* Stavba výrobního závodu. Zástupci Okrašlovacího spolku z Malého Rohozce zastupitele upozornili na situaci kolem výstavby nového areálu firmy Kamax v průmyslové zóně Vesecko, která se nachází v sousedství této okrajové části města. Nemá zde totiž být jen administrativně logistické centrum, ale podle zástupců okrašlovacího spolku zde má vyrůst závod výrobní se třemi kalícími linkami. Na to reagoval místostarosta Otakar Špetlík (ODS), který se, jak uvedl, situací začal zabývat ihned, jak se o problému dozvěděl. Proto na příští zasedání zastupitelstva 20. prosince mají být pozváni zástupci firmy Kamax, a celá záležitost, která trápí obyvatele Malého Rohozce (exhalace, hluk, hygienické normy…), má být vyjasněna.

Související články (celkem 62)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.