FIRMA Z TURNOVSKA ZÍSKALA PRESTIŽNÍ OCENĚNÍ

0

Agentura CzechInvest oslavila dvacet let od svého vzniku a zároveň ocenila investory a podnikatelské nemovitosti vzniklé v posledních letech. Slavnostní předávání ocenění se uskutečnilo v Národní galerii v Praze. Nás může těšit, že 2. místem Brownfield roku 2012 byla oceněna firma z našeho regionu – Wassa s.r.o. z Bělé u Turnova. O titul „Podnikatelská nemovitost roku“ se mohly ucházet subjekty, které investovaly do rozvoje infrastruktury tím, že připravily kvalitní podnikatelské objekty. Do soutěže se mohly přihlásit samy. (Brownfield  = podnikatelská nemovitost, ekonomický zdroj, podnikatelská aktivita a příležitost, kterou je potřeba využít, zdroj paměti národa, kulturní a architektonické dědictví, které by se mělo zachovat a rekonstruovat.)

n201301181428_zap_35_2013_wassaWassa s.r.o. je mladá, dynamická firma, která se věnuje výrobě a prodeji obalových materiálů. Byla založena v roce 2007 Petrem Mynářem, který v tomto oboru již podnikal od roku 1992. V roce 2008 byla otevřena pobočka v Německu. Pro zkvalitnění dopravy výrobků k zákazníkům používá vlastní vozový park. V současné době je výroba kartonáže a zpracování šedé strojní lepenky soustředěna v Bělé u Turnova a zpracování pěny, plastů, kartonu a bublinkové fólie v Přešticích.

Areál v Bělé u Turnova se rozkládá na pozemcích o celkové výměře 11 tisíc metrů čtverečních, z toho jsou v provozu dvě haly a v letošním roce bude dostavěna II. etapa, v rámci které bude zprovozněno dalších 5 400 metrů čtverečních plochy.

V červnu roku 2011 byl spuštěn provoz chráněné dílny pro 70 zdravotně postižených, ta je připravena kapacitně pojmout až 120 zdravotně postižených zaměstnanců. Firma Wassa je největší společností, která vyrábí obalový materiál v našem regionu.

(Zdroj: Simona Baladová, Wassa s.r.o., www.wassa.cz)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.