„Hotelovka“ zůstane sloučená

0

Zatím poslední zprávou v několikaletém seriálu o turnovské Obchodní akademii, Hotelové škole a Střední odborné škole je informace, že škola zůstane sloučená a dělit se nebude.
Nová ředitelka školy, kterou je od jara letošního roku Eva Antošová (ZDE), měla v průběhu srpna zřizovateli – Libereckému kraji – předložit vizi dalšího fungování školy. Podle jejího vyjádření se škola dělit nebude. Hlavním důvodem je nízká naplněnost učebních oborů v budově v Alešově ulici. Tato škola, kdyby fungovala samostatně, by měla vážné existenční problémy. Škola tedy bude dál fungovat v současné podobě v obou budovách, když do objektu ve Zborovské ulici se od září přestěhují všechny ročníky oborů hotelnictví, cestovní ruch a obchodní akademie. V budově v Alešově ulici se chystá otevření nových oborů.
V průběhu léta ze školy odešlo 12 lidí, vesměs zastánců bývalé ředitelky Mileny Lednejové. Ty se podařilo nahradit kvalifikovanými lidmi, nový školní rok se tedy v obou budovách školy rozeběhne bez problémů. K tématu se ještě vrátíme obsáhlejším článkem. Mj. i proto, že je zde nová občanská aktivita – vzniká Spolek absolventů a přátel OAHŠ, který chce škole vrátit její dřívější prestiž.

Související články (celkem 73)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.