V PÁTEK SE NA „HOTELOVCE“ STÁVKUJE

0

Abychom ale titulek uvedli na správnou míru, v pátek 19. května stávkují učitelé v budově školy v Alešově ulici. A jen někteří. Výuku v objektu u nádraží budou zajišťovat učitelé ze Zborovské ulice.

Stávkovou pohotovost učitelé z Alešovy ulice vyhlásili na počátku května, požadují odvolání ředitelky školy Evy Antošové, která je ve funkci dva měsíce. Stávkovat má asi třicítka zaměstnanců školy, kteří tvrdí, že nová ředitelka vážně narušila fungování školy. Ta jejich tvrzení považuje za nepravdivé. Jak pro TvA dodala, jsou proti ní ze strany některých zaměstnanců školy vedeny velmi nevybíravé útoky.

Ve středu 17. května navštívili odboráři školy hejtmana Libereckého kraje Martina Půtu a jednali též s radním pro školství Petrem Tulpou. Ten uvedl, že situaci ve škole řeší kraj opakovaně a vnímá komunikační problémy mezi dvěma skupinami zaměstnanců. I odborové organizace jsou dvě. Jedna působí v budově „hotelovky“ ve Zborovské ulici, druhá v objektu v Alešově ulici.

„To, že způsob řešení a výstupy nejsou v souladu s požadavky jedné z odborových organizací, neznamená, že situaci neřešíme, pouze neakceptujeme ultimáta předkládaná odborovou organizací,“ řekl ČTK Tulpa.
Podle stávkujících odborářů zřizovatel s oběma skupinami jedná, ale nic se neděje. Podle zástupkyně ředitelky pro budovu v Alešově ulici Martiny Novákové aktivity nové ředitelky nepřispívají k uklidnění atmosféry ve škole.
„Její veškeré kroky jsou v rozporu s tím, že má přijít jako tmelicí prvek. Naopak vrazila mezi obě skupiny klín, který máme pocit, že je už tak velký, že bude nepřekročitelný,“ citovala Novákovou ČTK.

Liberecký kraj v této chvíli ředitelku neodvolá a stojí za ní. Při výběru nové ředitelky za odvolanou Milenu Lednejovou byl kladen důraz na to, aby se jednalo o člověka mimo současné struktury školy. Ředitelka Eva Antošová má dle dohody zřizovateli v srpnu předložit další postup ve smyslu, jestli mají být školy znovu rozděleny, nebo se přece jen najde cesta, jak by škola mohla fungovat i nadále jako sloučená.

Připomeňme jen, že tehdejší Integrovaná střední škola v Alešově ulici a Obchodní akademie a Hotelová škola ve Zborovské ulici byly násilně a přes protesty sloučeny v roce 2009. Už tehdy se hovořilo o tom, že se slučují dvě školy, které spolu nemají mnoho společného.

Související články (celkem 72)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.