TROCHU JINÝ PLES

0

Vloni vzniklý Spolek absolventů a přátel Obchodní akademie a Hotelové školy Turnov si dal do vínku sdružovat, sbližovat a vzájemně propojovat absolventy a pedagogy školy, podporovat odborné vzdělávání studentů a další vzdělávání absolventů a motivovat studenty k lepším studijním výsledkům. Celkově pak jde o podporu restartu školy, která před lety patřila k nejlepším v republice. K tomu mají sloužit osvětové, vzdělávací a kulturně společenské akce.

Na prohlídku školy dorazili i její dřívější učitelé Jiří Studený a Radek Isl

Tou poslední byl prestižní ples, který se uskutečnil v sále Střelnice v sobotu 17. února. Byl tak trochu jiný než ostatní. „Jednalo se o náš první ples, jeho vzorem je Hejtmanský ples v Liberci. Proto třeba welcome drink, kdy jsme si ve foyer před sálem symbolicky s paní ředitelkou školy připili se všemi příchozími,“ říká ředitel pořádajícího spolku Lukáš Bělohradský. Podle něho je prvotní myšlenkou plesu vzájemně propojit několik generací absolventů a přátel školy. „Několik desítek absolventů projevilo na plese zájem aktivně podporovat činnost spolku, zaznamenal jsem několik myšlenek, jak podpořit školu a byly domluveny některé konkrétní formy spolupráce mezi školou a partnery plesu a absolventy. To vše předčilo mé očekávání. Jinak myslím, že jsme v podobě herce Miroslava Šimůnka našli sympatického a vtipného moderátora, hrál nám špičkový orchestr Ladislava Bareše, velký ohlas mělo vystoupení taneční školy Ilma Ilony Šulcové. S cenami v tombole museli být všichni také spokojeni. Bývalí i současní studenti školy museli ocenit barmanské vystoupení Petra Hurty, který patří ve svém oboru k nejlepším v republice,“ doplnil Bělohradský. Z vybraného vstupného budou uhrazeny náklady na pronájem Střelnice, autorské poplatky, náklady na vystupující a občerstvení a ze zbytku budou financovány další aktivity spolku.

Welcome drink při vstupu

Eva Antošová a Lukáš Bělohradský

Organizačně měl z velké části průběh plesu na starosti bývalý učitel školy Radek Drašnar společně s dvěma současnými učiteli Karlem Melicharem a Ondřejem Illichem. „Na první ročník, myslím, můžeme být spokojeni. Přijeli absolventi z blízkého i vzdálenějšího okolí Turnova, z Prahy, Berouna a dalších míst. Jedna absolventka se svěřila, že kvůli plesu přicestovala z Bavorska, kde žije a pracuje. Byli tu i absolventi z 90. let, kteří ani nepamatují novou budovu, proto jsme pro ně před plesem uspořádali prohlídku současné školy,“ poznamenává Radek Drašnar. Přijely učitelské legendy školy, které už dávno pracují jinde – mj. Jiří Studený a Radek Isl. Na ples dorazil dřívější ředitel Otakar Špetlík. „Bezprostředně po plese jsme zaznamenali bezpočet reakcí, vesměs kladných, bereme i připomínky, protože nám pomohou zlepšit příští ročníky. Co ještě musím zmínit, je slosování vstupenek. Nasbírali jsme ceny za 60 tisíc korun! I to svědčí o míře podpory, kterou restart turnovské hotelovky zaznamenává,“ dodal Drašnar.

Zahájení plesu: Šimůnek a Bělohradský

Spokojena je i ředitelka školy Eva Antošová. Ta v úvodu pozdravila přítomné následujícími slovy: „Jsem tu ze dvou důvodů. Jednak jsem absolventkou školy a zároveň od března 2017 školu řídím. Školu, která vždy velmi dobře připravovala a připravuje svoje studenty pro budoucí profesní život. Vždyť celá řada mých kolegyň a kolegů jsou absolventy naší školy. V posledních letech bylo dobré jméno školy poškozováno řadou chybných rozhodnutí bývalého vedení, které mělo zájem školu přestěhovat z budovy, která byla pro tyto účely vybudována. Navrátit zpátky škole prestiž je běh na dlouhou trať, ale mám okolo sebe spoustu lidí, kteří mají zájem a chuť pro školu udělat maximum. Jsem velmi ráda, že Spolek absolventů a přátel školy má zájem nám pomoci a ukázat veřejnosti, že naše škola je pro studenty dobrou volbou.“

Orchestr Ladislava Bareše

Barmanská show v podání Petra Hurty (republiková špička oboru)

Sponzoři plesu:
Clarion Grandhotel Zlatý Lev Liberec
Interhotel MONTANA Špindlerův Mlýn
T.H.E. L´ArtisteBeauty Salon Simona Vlasáková
Angel Spa s. r. o. Jiřina Bělohradská
SHOWCARS – jízdy supersporty
Coyote Diners & Bar – americká restaurace Liberec
Kulturní centrum Turnov
Obchodní akademie, Hotelová škola a Střední odborná škola Turnov
MASS.NA – čerstvé a sušené maso z liberecké kotliny, Český Dub
PIZZA SANTINI Jablonec nad Nisou
Síť restaurací PLAUDIT
MARTINI’S café – cocktail bar Pardubice
VALUTY Harrachov – Jan Fremr
Agentura Promotion, v. o. s., Turnov
Obchodní centrum NISA Liberec
Cerberos s. r. o. – Jaroslav Polívka
První Bowling & Billiard Club Turnov
Obchůdek s dárky a módou Lani Turnov – Lada Novotná
Bobová dráha Jizerky, Janov nad Nisou
Květiny D & M Turnov
Institut Fleet Managera s. r. o.
Plzeňský Prazdroj
Pivovar Svijany
DECANTÉ WINES s.r.o. Liberec
Státní hrad Karlštejn
Sportcentrum TJ Turnov
Technické služby s. r. o., Turnov
Erik Černý, Lomnice nad Popelkou
Mediální partner Turnovskovakci.cz

…losování tomboly

…vaše radost, naše radost…

Související články (celkem 72)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.