INFORMAČNÍ BUBLINA O ZNOVUROZDĚLENÍ OBCHODNÍ AKADEMIE, HOTELOVÉ ŠKOLY A STŘEDNÍ ODBORNÉ ŠKOLY V TURNOVĚ

0

Závěrečná porada pedagogických pracovníků školy 28. června byla bouřlivější než obvykle. Mnozí se totiž až zde dozvěděli o iniciativě základní odborové organizace školy (celkem 11 pedagogů z 81) vyvolat jednání o znovurozdělení školy vzhledem k nerealizaci dříve plánovaného sestěhování. Odboráři se s tímto požadavkem obrátili na zastupitele města otevřeným dopisem. S jeho obsahem však neseznámili ostatní zaměstnance a své argumenty nepodložili žádným seriózním průzkumem ani ekonomickým rozborem. Tím vyvolali vlnu rozhořčení a mnozí zaměstnanci (celkem 19) otevřeně požadovali, aby se základní odborová organizace školy sama rozpustila, jelikož pozbyla důvěry v očích kolegů. Odboráři se ústy svého předsedy Mgr. Ondřeje Illicha omluvili a své jednání označili za unáhlené.

A nyní několik informací, které si můžete kdykoliv ověřit. Z podkladů pro výroční zprávu za uplynulý školní rok vyplývá, že kvalita výuky zůstává na vysoké úrovni, mnozí absolventi byli přijati na vysoké a vyšší odborné školy včetně zahraničních (Banff and Buchan College ve Velké Británii). Kromě tradičních gastronomických kurzů se letos nabídka rozšířila o kurzy italštiny a francouzštiny. Naši studenti nadále praktikují jako průvodci na českých hradech a zámcích, udrželi jsme si prestižní praxi na Karlštejně a nově získali i na zámku Žleby. Kasteláni jsou se spoluprací spokojeni. Několik studentů právě vykonává odbornou praxi v Německu a v Řecku. Poskytujeme vzdělání i dospělým zájemcům o rozšíření kvalifikace v oblasti gastronomie. Žádné obavy o ztrátu obchodní značky se tedy nepotvrdily.

Také po ekonomické stránce si navzdory obtížným podmínkám škola vede velmi dobře a vykazuje zisk. Zlepšilo se i vybavení některých učeben, např. jazykové získaly velkoplošné televizory, které umožňují komfortní sledování výukových DVD. Byla zmodernizována jedna z poslucháren.

 

Obchodní akademie, Hotelová škola a Střední odborná škola v Turnově zůstává vzdělávací institucí navazující na tradice obou bývalých škol a buduje si dobré jméno. Můžeme si jen přát, aby příští školní rok probíhal v pozitivní pracovní atmosféře.

 

Učitelky OAHŠ a SOŠ:

Mgr. Dana Votrubcová a PhDr. Eva Špínová (E.Spinova@oahs.cz )

Související články (celkem 72)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.