SPORTOVNÍ DEN NA TURNOVSKÉ „HOTELOVCE“

0

Již druhou akci má za sebou nově vzniklý Spolek absolventů a přátel OAHŠ Turnov. Po říjnovém Běhu číšníků (ZDE) uspořádal ve čtvrtek 16. listopadu spolu se školou sportovní den v hale TJ ve Skálově ulici. Zde se v průběhu dne uskutečnily soutěže v přehazované, volejbalový zápas učitelé vers. studenti a absolventi školy, turnaj v malé kopané, závodilo se na lezecké stěně, pro zájemce tady byly připraveny spinning, squash, jóga či trampolíny. Motivující bylo povídání s kulturisty, kteří se nedávno vrátili z mistrovství světa na Kypru. Pavel Kočvara je absolvent školy, Michal Uxa zase reprezentant zdejší firmy Amix, která patřila k jednomu ze sponzorů sportovního dne. V městské knihovně se zájemci z řad studentů mohli seznámit s dalším absolventem Obchodní akademie a Hotelové školy Turnov Jaroslavem Křížem, který je ředitelem knihovny.

…lezecká stěna…

Hala žila, fandilo se, jednotlivé třídy v hledišti povzbuzovaly své zástupce na palubovce. Ceny pro vítěze věnovala firma Amix Nutrition Czech, která sídlí v průmyslové zóně na Vesecku a je známá svými podpůrnými prostředky v oblasti sportovní výživy. Vítězové dostali dort, útěchou byly chlebíčky vyrobené ve školní cvičné kuchyni. „Chtěli jsme především, aby se studenti sešli na netradiční akci, která podpoří větší sounáležitost ke škole. Sportovní den se uskutečnil v obou budovách školy,“ uvedl za pořadatele ze spolku Karel Melichar, který současně ve škole učí tělesnou výchovu.

…přehazovaná…

„Spolek absolventů a přátel školy byl již oficiálně založen, adresu má totožnou s adresou školy, tedy Zborovská 519. Chceme pomáhat vytvářet co nejlepší podmínky pro studenty, spolupracovat s vedením školy v navázání kontaktů s absolventy, pomáhat dalšímu odbornému vzdělávání – například formou praxí či stáží právě u úspěšných absolventů školy, kteří často provozují špičkové restaurační a ubytovací zařízení u nás i v zahraničí. Budeme se snažit pořádat i prestižní společenské akce. Tou nejbližší bude Ples absolventů a přátel OAHŠ, který se uskuteční v sále turnovské Střelnice v sobotu 17. února. Už nyní mohu říci, že půjde o opravdu velkou kulturní událost, na které chceme přivítat právě i úspěšné absolventy školy, což bude velká motivace pro ty stávající,“ přiblížil ředitel spolku Lukáš Bělohradský.

…beseda s kulturisty…

Pavel Kočvara a Michal Uxa

Volejbalový zápas učitelé vers. studenti

…ceny vítězům předávala ředitelka školy Eva Antošová

Související články (celkem 72)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.