STUDENTI ZVOU NA DEMONSTRACI

0

Dnes odpoledne chodily dvě dvojice studentů Obchodní akademie a hotelové školy ulicemi Turnova a okolojdoucím dávaly do rukou lístečky se žádostí o podporu svého snažení: „Přijďte nás podpořit! Ve čtvrtek 10. května v 15 hodin se koná u budovy školy ve Zborovské ulici manifestace žáků proti slučování Integrované střední školy a Obchodní akademie a hotelové školy.“ Podle studentky Veroniky Maškové může ve čtvrtek přijít ke škole každý, jde o otevřenou akci pro všechny občany, kteří mají pocit, že tuto aktivitu chtějí podpořit.

Jaké důvody vedou studenty k manifestaci? Na letáku, který dnes rozdávali v ulicích, se lze dočíst, že jsou zejména proti odvolání obou ředitelů, že vnímají velkou odlišnost obou škol, chtějí zachovat prestižní značku (OAHŠ), domnívají se, že došlo k podvodu na studentech a rodičích a výhrady mají k aroganci krajských zastupitelů. Jaké jsou jejich cíle? Především zachovat název a logo OAHŠ a hlavně: „Chceme studovat na škole, kterou jsme si vybrali,“ píše se v prohlášení.

Podle informací serveru TvA se ve středu 9. května odpoledne ve škole sejde Rada školy OAHŠ. Rada má šest členů, mezi nimi dva krajské zastupitele (pana Kvapila z Koberov a Karla Bártu z Turnova), dále jsou v ní dva žáci školy, vedoucí vychovatelka a jeden z učitelů. Z jednání by měl vzejít nějaký konkrétní materiál se stanoviskem Rady k současné situaci ve škole, který bude odeslán zřizovateli, tedy Libereckému kraji.

Ve čtvrtek 10. května od 15 hodin se u budovy školy uskuteční již zmíněná demonstrace.

Na úterý 15. května, na 16. hodinu, je svoláno setkání rodičů, absolventů, přátel školy a žáků se zástupci kraje, turnovské radnice a Rady školy. Koná se v městském kině v Žižkově ulici.

Související články (celkem 73)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.