BĚH ČÍŠNÍKŮ 2017 VYHRÁLI ŽÁCI Z CHLAPAJDY

0

Jak připomněl jeden z moderátorů akce, Radek Drašnar, který v minulosti na turnovské „hotelovce“ vyučoval, Běh barmanů byla dříve oblíbená akce. Když ještě škola sídlila na náměstí, konala se za účasti veřejnosti, po přestěhování školy do objektu v bývalých kasárnách ve Zborovské ulici se uskutečnily ještě dva ročníky. Nyní se jako jedna z prvních aktivit nově založeného Spolku absolventů a přátel OAHŠ Turnov – ve spolupráci se školou – Běh barmanů, nově pod názvem Běh číšníků, vrací. „Doufám, že i na dalších akcích bude hojná účast, náš spolek chce pomáhat studentům, chceme školu podporovat, aby se zase vrátila mezi prestižní republikové vzdělávací instituce,“ řekl ředitel spolku Lukáš Bělohradský, který je sám absolventem školy.

Ze slavnostního zahájení

Běhu číšníků 2017 se zúčastnilo 26 smíšených tříčlenných družstev složených ze studentů školy a žáků posledních ročníků turnovských základních škol. Přijeli i zástupci SOŠ Liberec. Na start se postavilo i družstvo učitelů ZŠ v ulici 28. října – včetně ředitele Jaromíra Friče (mimochodem bývalého učitele „hotelovky“), a stejně tak i v případě kantorů „hotelovky“, kde v týmu byla také ředitelka školy Eva Antošová.

Vítězem klání se stalo družstvo z 9. A ZŠ Skálova, druzí skončili studenti z ročníku 2N a na třetím místě skončili žáci z 9. C ZŠ v ul. 28. října.

Součástí byla i překážková dráha

Běh číšníků 2017 Obchodní akademie, Hotelové školy a Střední odborné školy, který se uskutečnil ve čtvrtek 5. října, podpořili sponzoři: Plzeňský prazdroj, který věnoval dva sudy nealko piva Birell, Pivovar Svijany (věci v částce 3.200 Kč), Bar High, Barový institut Praha – věnoval vzdělávání a certifikaci v nápojové gastronomii v hodnotě 1.000 Kč, Pekárna a cukrárna Mikula Turnov (dorty a koláče), Nisacentrum Liberec (nákup v hodnotě 3x 500 Kč), BB Turnov (tři hodiny bowlingu zdarma), Bobová dráha Janov (pět jízd po 400 Kč zdarma).

Tým učitelů ZŠ 28. října

Ředitelka „hotelovky“ Eva Antošová

Jednotlivé týmy to braly opravdu vážně

Točilo se nealko

Navzdory počasí byl mezi studenty o soutěž velký zájem

Související články (celkem 72)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.