DALŠÍ KROK VE SPLYNUTÍ DVOU TURNOVSKÝCH STŘEDNÍCH ŠKOL: KONAL SE KONKURZ NA ŘEDITELE

0

(Pozor! Aktualizace původního textu z 21. listopadu: Radní kraje ředitele nejmenovali!)O splynutí dvou turnovských středních škol (ISŠ a OAHŠ) si můžete jen na tomto zpravodajském webu přečíst hned několik článků. Zatím poslední termín, kdy by školy měly splynout v jednu, je 1. leden 2009. Na Turnovsku toto řešení nemá mnoho příznivců, jak ředitelka Integrované střední školy Milena Lednejová, tak ředitel Obchodní akademie a Hotelové školy Otakar Špetlík nejsou ze splynutí nadšeni, což několikrát zmínili i v médiích.

Zřizovatelem obou středních škol je Liberecký kraj, o splynutí rozhodli zastupitelé kraje na svém zasedání 27. listopadu 2007. Už před tím byl termín několikrát posunut, tento, jak se zdá, stále platí. Masivní protesty studentů (konala se i demonstrace), rodičů, učitelů i členů turnovského městského zastupitelstva nepomohly. Co splynutí přinese? Školní budovy zůstanou, jak jsou (sestěhování ke kasárnům není na pořadu dne), bude ale pouze jeden ředitel a společný název. To vše z důvodu optimalizace sítě středních škol v Libereckém kraji. Od 1. ledna 2009 má vzniknout nová příspěvková organizace s názvem Obchodní akademie, Hotelová škola a Střední odborná škola, Turnov, Zborovská 519.

 

V úterý 18. listopadu se na půdě krajského úřadu uskutečnilo výběrového řízení na ředitele této školy. Podle mluvčího krajského úřadu Jiřího Langera se konkurzního řízení zúčastnilo celkem pět uchazečů. „Ředitelem školy bude schválen či neschválen členy Rady Libereckého kraje ten uchazeč, který byl navržen konkurzní komisí. Stane se tak na zasedání rady v úterý 25. listopadu,“ uvedl Langer.

 

Podle informací TvA se konkurzu zúčastnili oba ředitelé turnovských škol, mezi účastníky měla být i zástupkyně ředitelky ISŠ. O splynutí obou škol bude pravděpodobně jednat i nově zvolené zastupitelstvo Libereckého kraje, jeho ustavující zasedání se ale uskuteční až 28. listopadu, tedy tři dny potom, co by měla o novém řediteli rozhodnut ještě „stará“ rada kraje. V novém zastupitelstvu kraje je několik vlivných osobností, které se dříve vyslovily proti splynutí dvou turnovských škol. Téma je tedy stále otevřeno. Jasněji bude již po 25. listopadu, protože se může docela dobře stát, že odstupující radní nového ředitele neschválí…

Aktualizace 26. listopadu:

Podle mluvčího Libereckého kraje Jiřího Langera se na posledním zasedání odstupující rady kraje o novém řediteli splynutých středních škol v Turnově nakonec vůbec nejednalo. „Tento bod byl na zasedání Rady Libereckého kraje 25. listopadu stažen z programu, o novém řediteli rozhodne až nově zvolená rada,“ uvedl Langer.

Ke splynutí OAHŠ a ISŠ má dojít k 1. lednu 2009. Otázkou dne je, jestli je to ještě vůbec technicky možné, resp. jestli je vůle nových krajských zastupitelů a radních vůbec splynutí uskutečnit…

Související články (celkem 73)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.