ZASTUPITELSTVO KRAJE BUDE OPĚT JEDNAT O ROZDĚLENÍ „HOTELOVKY“ (SPECIÁLNÍ KOMISE DOPORUČILA ROZDĚLENÍ ŠKOL)

0

V souvislosti s děním na Obchodní akademii, Hotelové škole a Střední odborné škole Turnov byla na srpnovém zasedání Zastupitelstva Libereckého kraje ustavena pracovní skupina, jež měla posoudit situaci ve škole a vypracovat návrh jejího řešení. Rada Libereckého kraje se v úterý 20. září seznámila s výstupy této pracovní skupiny a i na jejich základě bude opětovně k projednání v Zastupitelstvu Libereckého kraje 27. září předkládán návrh na rozdělení Obchodní akademie, Hotelové školy a Střední odborné školy Turnov na dvě organizace.

Pracovní skupina se pro posouzení situace a vypracování návrhu jejího řešení k jednání sešla dvakrát  – 5. a 13. září. Na posledním jednání formou hlasování doporučila zastupitelstvu rozdělení školy. Hlasovala v poměru – 9 členů pro rozdělení, 6 členů proti rozdělení a 2 členové se zdrželi.

Školy byly spojeny rozhodnutím Zastupitelstva Libereckého kraje z roku 2007, z původní Integrované střední školy Turnov a Obchodní akademie a Hotelové školy Turnov vznikl od počátku roku 2009 jeden subjekt, který však nadále působil v budovách v Alešově a Zborovské ulici v Turnově. V září loňského roku se veřejná diskuze o tomto kroku opět rozvířila v souvislosti s tím, že škola téměř kompletně opustila budovu ve Zborovské ulici a všichni žáci se vzdělávali v budově v Alešově ulici.

Na základě doporučení Rady Libereckého kraje tak byla od února 2016 navrácena výuka do Zborovské ulice, ani to však nevedlo k uklidnění situace. Pokračující napjatá atmosféra ve škole, neklid mezi žáky a ne zcela ideální vztahy mezi dvěma původně samostatnými pedagogickými sbory vedly k předložení návrhu na rozdělení škol. Tento návrh již schválila rada kraje, rozhodnout o něm mělo Zastupitelstvo Libereckého kraje v srpnu, před rozhodnutím byla však ustavena pracovní skupina.

Návrh na rozdělení školy ještě musí schválit Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR.
(Zdroj: Markéta Dědková, tisková mluvčí Libereckého kraje, marketa.dedkova@kraj-lbc.cz)

Pozn. red.: Bod jednání zastupitelstva kraje k turnovské „hotelovce“ má pevný začátek – úterý 27. září v 16.00 hodin.

Související články (celkem 72)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.