HOTELOVKA, OBCHODNÍ AKADEMIE A OBOR HOTELNICTVÍ SE PRAVDĚPODOBNĚ VRÁTÍ DO ZBOROVSKÉ ULICE!

0

Turnovští zastupitelé o současné situaci kolem turnovské „hotelovky“, resp. o možné výměně budov či o vzniku plnohodnotné základní školy u nádraží diskutovali na mimořádném zasedání 5. listopadu (ZDE). Jednání je nyní zablokované rozhodnutím rady Libereckého kraje, která s výměnou školních objektů nesouhlasí. Po jednání rady města Turnova 11. listopadu ale k posunu přece jenom došlo! Na zasedání se totiž dostavila radní Libereckého kraje Alena Losová. Podle starosty Tomáše Hockeho přišla s návrhem, že se obory střední školy, které byly v září přesunuty do budovy v Alešově ulici, opět vrátí do objektu ve Zborovské ulici. Jedná se o obchodní akademii, hotelnictví a cestovní ruch. „V rámci diskuze rady města s paní Losovou jsme hovořili o dvou možných termínech stěhování části školy zpět do Zborovské ulice, a to začátek února anebo začátek července 2016. Rada města se přiklání ke stěhování na začátku února 2016,“ přiblížil Tomáš Hocke.

Podle něho radní města zvažují návrh výrazného snížení nájmu v budově ve Zborovské ulici (mluví se o dvaceti až třiceti procentech). Rada kraje má návrh tohoto řešení projednat do konce listopadu. Po půlroce jednání se tedy situace kolem „hotelovky“ dostává zpět do bodu „nula“. Vznik plnohodnotné základní školy u nádraží či přesun knihovny do objektu ve Zborovské ulici nyní nejsou na pořadu dne.

„Návrat do výchozího stavu je v současnosti asi maximum, čeho lze dosáhnout. Do krajských voleb, které budou za rok na podzim, se už dle mého názoru nestane nic dalšího zásadního,“ komentoval současný vývoj starosta Turnova Tomáš Hocke. V případě budovy gymnázia, kde se mluví o převodu vlastnictví objektu z města na kraj, zhotoven bude znalecký posudek a následně se bude jednat o případném majetkovém převodu.

Související články (celkem 73)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.