KRAJ ZATÍM NEROZHODL, JAK TO BUDE SE SLUČOVÁNÍM A RUŠENÍM ŠKOL

0

Původně měli na konci května krajští zastupitelé rozhodnout o dalším kroku reformy středního školství v kraji. Nerozhodli, což přináší mnohým školám problémy. Hlavně těm, které měly být zrušeny a výrazně redukovány. Návrh reformy středního školství představil Liberecký kraj v listopadu loňského roku. Počítá s rušením resp. slučováním některých škol, stěhováním a rušením oborů a s dalšími opatřeními, které reagují na stále se snižující počet studentů. Krajští zastupitelé se k tématu mají vrátit na konci června.

V Turnově by nové kolo reformy měly přežít všechny školy, největší změny se týkají nedávno sloučené Obchodní akademie, Hotelové školy a Střední odborné školy se sídlem ve Zborovské ulici. Obor zlatník-klenotník má být z Turnova přesunut do Jablonce nad Nisou, obor kuchař-číšník, o který je ve školní budově v Alešově ulici největší zájem, má být redukován na jednu třídu v ročníku. Naproti je v turnovské škole zřízen nový maturitní obor strojírenství. Nově také začíná obor cestovní ruch, ale na úkor jedné třídy hotelové školy v daném ročníku. Případné schválené změny v přesunu oborů by se ale týkaly až školního roku 2012/13. Nyní se tedy nic nemění.

Jak sdělila ředitelka turnovské školy Milena Lednejová, rodiče ani žáci se nemusejí obávat změn od 1. září 2011. „Pokud by měl ještě někdo zájem o čtyřletou strojní průmyslovku, o obchodní akademii a obor ekonomika a podnikání, tak máme ještě nějaká volná místa. Co se týká oborů s výučním listem, tak nabízíme: nástrojaře, strojního mechanika (zámečníka), optika, prodavače, kuchaře a číšníka. Obory cestovní ruch a hotelnictví jsou již naplněny a byl o ně velký zájem. Stejně tak máme plně obsazenou dvouletou nástavbu podnikání,“ uvedla ředitelka Lednejová.

Související články (celkem 72)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.