SEZNAMTE SE: EVA ANTOŠOVÁ, NOVÁ ŘEDITELKA TURNOVSKÉ „HOTELOVKY“

0

Narodila se v Turnově, základní školu absolvovala na Výšince, maturitu má ze zdejší střední ekonomické školy. Na Vysoké škole ekonomické v Praze vystudovala obor Ekonomika průmyslu, studovala také pedagogiku odborných předmětů na VŠE. Vyučovat začala na gymnáziu a ekonomické škole pro zrakově postiženou mládež. „A když už jsem učila na této škole, tak mně přišlo vhodné vystudovat na Karlově univerzitě ještě speciální pedagogiku,“ uvádí ke svému vzdělání Eva Antošová, která 1. března převezme vedení turnovské Obchodní akademie, Hotelové školy a Střední odborné školy.

Většinu svého profesního života prožila v Praze. Po mateřské dovolené pracovala ve Výzkumném ústavu odborného školství, kde se zpracovávají rámcové vzdělávací programy, poté působila na soukromé Bankovní akademii, která se posléze rozrostla ještě o gymnázium. Tady byla deset let, z toho pět let ve funkci ředitelky školy. „V současné době pracuji na ministerstvu zdravotnictví, kde dělám interní auditorku. Musím říci, že mě všechny mé profese bavily, měla jsem možnost věci posouvat dál, nastavovat správné postupy při řízení organizací, což třeba myslím, že je jednou z příčin problémů současné turnovské střední školy. Byla jsem i ředitelkou školy, která fungovala ve dvou budovách s rozdílnými obory, a tak ze zkušenosti vím, že mnohdy stačí jen mírná personální výměna a změna v organizaci a škola jako celek funguje dobře,“ přibližuje nová ředitelka svůj poměrně pestrý profesní život.

Motivace vrátit se do rodného města byla z velké části soukromá. „Maminka zůstala sama, je třeba o ni pečovat. Manžel jde letos do důchodu, už takhle jsme sem z Prahy dvakrát třikrát v týdnu jezdili, dokonce jsme uvažovali, že se sem stejně přestěhujeme a já budu do Prahy dojíždět. Naše dcera je už dospělá, má svůj vlastní život, takže jsme si mohli dovolit takovou razantní životní změnu udělat. Že je vyhlášen konkurz na místo ředitele turnovské hotelovky, školy, jejíž jsem absolventkou, jsem se dozvěděla úplně náhodou na třídním srazu,“ říká Eva Antošová, za svobodna Mařasová.

201702222005_oso_09_016_antosova

Školu převezme začátkem března, a protože oficiální sídlo školy je stále v budově ve Zborovské ulici, bude tam také hlavní působiště nové ředitelky. „Kde je oficiální sídlo školy, mají lidé najít i ředitele,“ říká Antošová. Jak ale současně dodává, fungovat chce také ve druhé budově školy v Alešově ulici. Jmenovat chce dva zástupce ředitelky s tím, že oba budou pracovat provázaně v obou objektech školy.

„Zatím toho mnoho konkrétního o chodu školy logicky nevím, budu se s podrobnostmi muset rychle seznámit, počítám i s audity, aby se začínalo s čistým stolem. Hlavním komunikačním partnerem je pro mě zřizovatel, tedy Liberecký kraj, navštívila jsem ale už i starostu Turnova a jednala s místostarostkou pro oblast školství. Oceňuji, že město jako vlastník objektu ve Zborovské ulici letos škole snížilo nájemné, chci s městem úzce spolupracovat. Z důvodu rekonstrukce muzea škola mj. městu dobře poslouží pro vítání občánků a další společenské akce, doufám, že se do budovy ve Zborovské ulici zase vrátí život. Je tu skvěle vybavená kuchyně, mohou se sem zase do restaurace vrátit hosté, byla bych ráda, aby se opět více rozjela i školní a mimoškolní činnost,“ doplňuje Eva Antošová. Proto by se do hlavní budovy školy měly také co nejdříve vrátit všechny zde původně vyučované obory ve všech ročnících. V oborech původní střední školy podle ní není potřeba nic zásadního měnit, skladba oborů učňovských by měla být více atraktivní a zohledňovat nové trendy ve společnosti, více je třeba věnovat propagaci vyučovaných oborů. Důležitá je podle nové ředitelky úzká spolupráce s hlavními zaměstnavateli v regionu.

A co se týká diskuze o možném znovurozdělení škol, téma je stále aktuální, i když lze očekávat, že ze strany zřizovatele školy, Libereckého kraje, bude nyní dán prostor nové ředitelce, aby se pokusila atmosféru ve škole zklidnit, nastavit nové formy práce, provést organizační a případně i personální změny a teprve potom se rada a zastupitelé kraje k tomuto tématu vrátí. „Sama za sebe mohu říci, že jsem přímý člověk. Nemám ráda nějaké zákulisní hry, se všemi komunikuji jako s partnery, i nepříjemné věci je vhodné řešit z očí do očí a společně hledat nejlepší řešení,“ poznamenává Eva Antošová k tolik v nedávné době přetřásaným vztahům mezi učiteli i studenty školy.

Související články (celkem 73)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.