ZBYTEČNÁ DISKUSE V DIVADLE? NE

0

Včera v podvečer se v turnovském divadle uskutečnila diskuse u „kulatého stolu“, kterou uspořádal zastupitel Josef Kunetka. Témata byla dvě, diskutovalo se hlavně o jednom. Zatímco informace o průlomovém rozsudku Krajského soudu v Liberci zazněly pouze okrajově, hlavní diskuse byla o „nešťastném“ slučování škol, resp. výměně školních budov mezi ZŠ v Žižkově ulici a Integrované střední školy u nádraží (ISŠ).

Protože, jak se bohužel dalo předpokládat, do divadla nedorazil ani hejtman Libereckého kraje, ani někdo z radních či jeho náměstků, šlo spíše než o diskusi o zopakování celé kauzy a potvrzení stanovisek jednotlivých škol ke sloučení i stěhování. A protože mezi zhruba 40 přítomnými převládali učitelé ISŠ, kteří odmítají nejen slučování, ale i jakoukoli úvahu o stěhování, nemohla ani diskuse proběhnout jinak, než že byla potvrzena negativní stanoviska ke všem současným otázkám. V těžké pozici byl tak místostarosta Turnova Aleš Hozdecký, který některé věci, jako například vznik plnohodnotné základní devítiletky u nádraží, obhajoval.

Nešlo ale o ztracený čas. Zajímavou informací byla například ta, která zazněla z úst ředitele Obchodní akademie a hotelové školy Otakara Špetlíka, a sice, že nepochopitelně je plánovitě ze strany státu utlumováno učňovské školství, což je špatně, protože poptávka po učních zejména strojírenských oborů je nejen v Turnově velká. To ostatně potvrdil i přítomný zástupce turnovských Sklářských strojíren, takže dalším pozitivním výstupem setkání byl požadavek na další podobné setkání, kam by přišli zástupci firem a podnikatelů, kterým jde nejen o zachování učňovského školství v Turnově, ale i o jeho další rozvoj. „Nemyslím, že by budoucí ředitel sloučených středních škol rušil obory, o jejichž absolventy je zájem, a je jedno, jestli nový ředitel vzejde z OAHŠ nebo ISŠ či přijde odjinud,“ řekl Otakar Špetlík.

Související články (celkem 73)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.