DVĚ TURNOVSKÉ STŘEDNÍ ŠKOLY NAKONEC SPLYNOU

0

(Pozor! Důležitá aktualizace!)Nová Rada Libereckého kraje na svém prvním zasedání odvolala s účinností k 31. prosinci 2008 v souladu s ustanovením zákona o krajích, resp. o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), z funkce ředitele Obchodní akademie a Hotelové školy Turnov Otakara Špetlíka a ředitelku Integrované střední školy Turnov Milenu Lednejovou. Rada jmenovala do funkce ředitele příspěvkové organizace Obchodní akademie, Hotelová škola a Střední odborná škola, Turnov, Zborovská 519 Otakara Špetlíka, a to s účinností od 1. ledna 2009.

n200812101152_zap_548_08_skolyVíc než rok a půl trvající diskuse skončila. Přestože proti sloučení (splynutí) škol protestovali studenti, učitelé, nelíbí se to ani turnovským zastupitelům, od ledna bude v Turnově „na papíře“ o jednu střední školu méně. Jak v minulosti opakovaně zaznělo, logiku by snad splynutí mohlo mít v případě přestěhování Integrované střední školy od nádraží do prostoru kasáren, resp. výměna školních budov se základní školou v Žižkově ulici. To ale v nejbližší době vzhledem k finanční náročnosti nehrozí. Nicméně doufejme, že spojení obou škol povede k větší prestiži a uplatnění absolventů…

Aktualizace 11. prosince:

Jak uvedla agentura ČTK, nové vedení Libereckého kraje chce přehodnotit projekt optimalizace středních škol.

V příštím roce by se měl uskutečnit audit a na jeho základě bude rozhodnuto, jestli se některé školy znovu nerozdělí. Jako první projde auditem v první pololetí příštího roku Obchodní akademie a Hotelová škola a Střední odborná škola v Turnově. „Spojení škol na opačných stranách patnáctitisícového města nepovažuji za logické, přesto ho nemůžeme zvrátit, protože by to ohrozilo jejich financování,“ řekl ČTK hejtman Stanislav Eichler. Pokud audit potvrdí, že spojení není vyhovující, nevyloučil možnost, že od 1. července může být škola znovu rozdělena na dva samostatné subjekty.

Související články (celkem 73)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.