TURNOVSKÁ HOTELOVKA MÁ NOVOU ŘEDITELKU

0

Rada Libereckého kraje na svém jednání v úterý 24. ledna projednala výsledek konkurzního řízení na obsazení místa ředitele turnovské Obchodní akademie, Hotelové školy a Střední odborné školy se sídlem ve Zborovské ulici čp. 519. Novou ředitelkou této školy se stala Ing. Eva Antošová, funkce se ujme 1. března 2017. Při svém rozhodování rada kraje zohlednila především skutečnost, že Ing. Antošová do školy přichází z vnějšku a není tak zatížena vazbou k předchozímu dění ve škole. Znamená nový impuls pro nastavení fungování školy jako jednoho celku, který bude vzdělávat žáky jak v obchodních a gastronomických, tak v technických a řemeslných oborech.

Ing. Eva Antošová je absolventkou Vysoké školy ekonomické v Praze v oboru Ekonomika průmyslu. Ve svém profesním životě působila na několika středních školách v Praze, ve Výzkumném ústavu odborného školství a na Ministerstvu zdravotnictví ČR.

A protože minulé období bylo ve znamení diskuzí, jestli by se škola měla rozdělit na Střední odbornou školu u nádraží a Obchodní akademii a Hotelovou školu ve Zborovské ulici, zeptali jsme se radního Libereckého kraje Petra Tulpy na další postup. „Školy zůstávají zatím sloučené, jak jsou nyní. Předpokládám, že v každé budově školy bude jmenován zástupce ředitelky školy. To, že školy zůstávají sloučené, má nespornou výhodu, že si vzájemně mohou půjčovat kantory, což bude v případě osamostatnění škol složité. Nová paní ředitelka má za úkol atmosféru ve škole konsolidovat. V rozumné době by měla Radě Libereckého kraje předložit materiál, ve kterém navrhne další postup ve smyslu, jestli je výhodnější školy rozdělit, nebo nechat spojené a zachovat současný stav,“ uvedl Petr Tulpa, náměstek hejtmana pro resort školství. Jak doplnil, tento koncepční materiál očekává zhruba po uplynutí jednoho školního roku pod novým vedením. Pak se rada kraje k tématu budoucnosti turnovské střední školy vrátí, což ale může být, jak radní Tulpa připustil, i dříve.

(TvA s využitím TZ Libereckého kraje)

Související články (celkem 72)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.