ORGANIZAČNÍ CHAOS UMOCNIL FOTBALOVOU BEZRADNOST V ODDÍLECH

0

Ročník poznamenaný spoustou odložených, ale i neodehraných duelů, dodnes neuzavřel všechny své tabulky. Poslední utkání I. B třídy Vesec – Kamenice se totiž má hrát až 16. září!? Turnovští si závěrečnou spanilou jízdou dojeli až pro více než slušné páté místo divizní skupiny C. Přepeřští splnili slib svého vedení starý čtyři roky, a jsou už v divizi, avšak v jiné skupině než Turnov. Rovensko si na rozdíl od Sedmihorek uhrálo své. Jenišovice se svým nabitým kádrem zkusí vyšší level, zato v Pěnčíně musí přehodnotit generační otázku. Malá Skála s Jenišovicemi B se udržely v lepší pětici Jablonecka, a na Semilsku se z postupu radují také hráči Přepeř B.

DIVIZE

Přes rozpačitý podzim a úvod jarní části se modrobílí pod vedením zkušeného kouče Josefa Petříka staršího famózně rozjeli a po kvalitní zimní přípravě překvapovali v závěru především na hřištích soupeřů, když obzvlášť cenná byla výhra v postupujících Živanicích. A právě tam soutěž na téhle úrovní obohatil experiment, v němž nový gólman Turnova Martin Špína z FK Sedmihorky byl dvakrát vyslán i do pole, aby v obou případech splatil koučovu důvěru a připsal si dvě branky! Konečné umístění FKT je o to cennější, že bylo dosaženo s mnohem větším podílem mladých hráčů, a to dokonce i dorosteneckého věku!

16. Chrastava 30 7 5 18 53:93 27

Nejvíc minut v dresu FK Turnov odehrál zástupce kapitána Jiří Šimek – 2 381. Druhý v pořadí Matěj Horák měl na svém kontě 2 224 minut, když svými 14 góly byl také nejlepším střelcem týmu. Nenápadná, ale o to důležitější opora zadních řad Kordík, odehrál 2 016 minut.

Spolu s vítěznými Hamry postupují do divizní skupiny D díky nejlepší bilanci ve všech krajských skupinách z 2. místa také Přepeře, k nimž podle fotbalových kuloárů z Turnova přechází Josef Petřík starší. „Hlavním trenérem pro naše premiérové divizní působení bude hrající Josef Petřík mladší, jemuž budou asistovat Jan Bednář a Josef Petřík starší,“ uvádí vše do oficiální polohy vedoucí mužstva a místopředseda FK Přepeře Míra Kvapil. V Rovensku budou muset pro další mistrovskou sezonu zřejmě řešit mládežnickou kopanou, hned několik problémů se nahromadilo v Karlovicích, takže krátká letní přestávka rozhodně nebude, alespoň pro funkcionáře, fotbalovou dovolenou v tom pravém slova smyslu…

12. Semily 27 3 5 19 28:111 14

Přepeřské táhlo herně trio Nesvadba (1 915 minut), Krasnický (1 692) a brankář Koudelka (1642). Nejlepším střelcem byl Řeháček, který konta soupeřů zatížil 10 brankami. Rovensko mělo hned dva rekordmany v počtu odehraných minut, a to gólmana Prokopce a beka Kočího, kteří se vzájemně jistili ve 2 006 minutách. Šteffan vykázal 1 646 a Bakeš 1 549 minut. Korunu střelce získal se sedmi zásahy Lukáš Malý, když hned za ním jen o pouhý gól skončil karetní rebel Koubek. V Karlovicích strávil nejvíc času na place stoper M. Marek (1 657), jen o pět minut méně odehrál další hráč defenzívy Čermák a třetí v řadě O. Kodr si připsal 1 511 minut. Nejvíc tref tu zaznamenal Marcel Špína – symbolických 11.

I. A TŘÍDA

Lomnice naplnila postupové ambice, a přestože v klubu podle neoficiálních zpráv dosud není jasno, měla by se vrátit zpátky do nejvyšší soutěže Libereckého kraje. Na spojený celek Košťálovska zbyla jenom osmá pozice. Ostudným se dá nazvat působení Cvikova, který už delší čas ani zdaleka nenaplňuje odkaz svých fotbalových předků v názvu, protože mu zjevně chybí – Jiskra.

I. B TŘÍDA – VÝCHOD

Poměrně zajímavá východní skupina nabídla přehršel zajímavých derby na Jablonecku a Semilsku. Hodně vyrovnané dolní polovině tabulky se utrhlo jen vedoucí trio, z něhož si nakonec nejlépe vedla Horní Branná, která vyhrála svůj poslední zápas v Bělé 0:1, takže si na svém útulně vymlsaném hřišti zkusí od podzimu vyšší krajskou soutěž.

I. B TŘÍDA – ZÁPAD

Až na pár drobných zadrhnutí prošel letošním ročníkem suverénně jenišovický tým, jenž si už pár kol před koncem vybojoval po několika letech snažení vytoužený postup do vyšší třídy. Zkušení pěnčínští sokolové se i přes výsledkové výkyvy spojené se značnou fluktuací hráčů dotáhli do první pětky, a do budoucna je otázkou, kterak se jim podaří doplnit kádr mladšími plejery, když jich tolik na „volném“ regionálním trhu zas až tak moc nepobíhá.

OKRESNÍ SOUTĚŽE

* Jablonecko-OP: Malá Skála – Tanvald 4:5 (1:3) Čech, Novák, Plachý, Vepřek, Jenišovice B – Kokonín 8:1 (1:0) Matěj Randák 3, Hubený 2, Strnad, Fiala a vlastní Šilhán, Držkov B – Rychnov 5:7, Radčice – Zásada 1:3.

8. Tanvald 21 2 1 18 29:81 7

* Semilsko-OP: Díky strhujícímu finiši se do krajských soutěží probojovaly Přepeře B, které na poslední chvíli vyfoukly postup Studenci. Na Mírovou zbyla pouze „bramborová“ medaile. Krize bozkovské kopané se promítla též do účinkování rezervy. Smutný unikát pak drží Poniklá, která za celý ročník 2017/2018 vstřelila v osmnácti duelech jen 13 branek!

10. Mříčná 18 2 1 15 26:69 7

* Semilsko-OS: Zatímco největším otloukánkem třídy byl studenecký klub Future, do nejvyšší soutěže semilského okresu míří i přes nečekanou prohru s Víchovou s nejlepší bilancí Martinice. Nad čím přemýšlet mají v 1. FC Tatobity, jemuž byla ve prospěch soupeřů ze Studence, Kruhu a Víchové kontumována hned tři neodehraná mistrovská utkání!

1. Martinice 22 14 5 3 82:35 47
2. Studenec B 22 13 3 6 59:49 42
3. Víchová 22 13 1 8 59:35 40
4. Rovensko B 22 12 1 9 71:55 37
9. Přepeře C 22 10 2 10 56:50 32
10. Tatobity 22 8 2 12 42:56 26
11. Benecko 22 5 3 14 47:66 18
12. Future 22 2 4 16 33:113 10