VODOHOSPODÁŘI DOSÁHLI NA PRESTIŽNÍ OCENĚNÍ

0

Vodohospodáři v našem regionu získali významné ocenění „Vodohospodářská stavba roku 2020“ za výstavbu nového věžového vodojemu v Ohrazenicích. Cenu si převezmou na podzim v rámci pravidelné celostátní konference. Tímto oceněním bylo symbolicky zakončeno společné úsilí na vytvoření tohoto mimořádného a unikátního vodohospodářského díla.

Velký dík patří všem – od architektů přes projektanty, významné zhotovitelské regionální firmy až pod dotační instituce. Poděkování si zaslouží zastupitelé města Turnova, obce Ohrazenice i Libereckého kraje za schválení finanční podpory, bez níž bychom se neobešli. Zvláštní poděkování si pak zaslouží turnovský projektant Ing. Petr Chval, který vodojem reálně vyprojektoval, a hlavně vymyslel, jak ho postavit. Při náročné stavbě za nutného zachování provozu areálu nás také jako vždy skvěle podpořili pracovníci provozovatele ze společnosti Severočeské vodovody a kanalizace. Bez jejich zkušeností a odborné kvality bychom nedokázali vyřešit desítky problémů při stavbě. Stavba by však ani nezačala, pokud by její vznik svým schvalováním dlouhodobě nepodporovali starostové ostatních měst a obcí sdružených ve VHS Turnov. Je potřeba před všemi smeknout!

Stejně tak jako podpory při stavbě si vážíme mimořádného zájmu široké veřejnosti a všech pochval, kterých se nám dostává při četných prohlídkách a prezentacích. Dodávají nám sílu i v letošní navazující výstavbě nového vodovodního tlakového pásma v Ohrazenicích, díky němuž budeme moci novou dominantu Turnovska daleko lépe provozně využít.

Na závěr je vhodné připomenout, že náš region získal před lety ještě jedno prestižní ocenění. Originální objekt smuteční síně získal celostátní titul architektonické stavby, kde zvítězil mezi vítězi všech kategorií. Pro svoji mimořádnost byla smuteční síň následně nominována do evropské architektonické soutěže a do finále soutěže o stavbu roku, kde byla prezentována po boku takových výjimečných staveb, jako je O2 aréna v Praze.
Milan Hejduk, VHS Turnov

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.