PRVNÍ CHRÁNĚNÁ DÍLNA NA TURNOVSKU HLEDÁ VĚTŠÍ PROSTORY

0

Především zvýšený zájem ze strany firem a podnikatelů je za snahou lidí z první chráněné dílny na Turnovsku získat další prostory. V regionu je podle statistik asi 60 občanů se změněnou pracovní schopností nebo s částečným či plným invalidním důchodem. Většinou jsou nuceni zůstat doma, nabídka zaměstnání je totiž pro ně mizivá. I to bylo jedním z důvodů, proč na podzim loňského roku chráněná dílna v objektu bývalých Monokrystalů (mezi mosty) na dohled od autobusového nádraží vůbec vznikla. Kromě ekonomické podpory jde také o podporu morální, neboť i lidé s hendikepem jsou pro společnost potřební!

Dílnu provozuje občanské sdružení „1. Turnovská chráněná dílna“. „V současné době zaměstnáváme devět lidí se změněnou pracovní schopností. Zájem ze strany firem o jednoduché pracovní úkony je ale relativně velký, počítáme, že do konce roku bychom mohli zaměstnat až 25 lidí,“ řekl vedoucí dílny Břetislav Jansa. Kromě práce například pro turnovskou firmu Grupo Antolin a další firmy z regionu, chodí klienti dvakrát týdně uklízet do parků na Šetřilovsku. V jednání je spolupráce s dalšími podnikateli a firmami.

Svůj rozvojový plán představilo občanské sdružení v pondělí 2. června zástupcům turnovské radnice. Setkání se zúčastnil rovněž poslanec Parlamentu ČR Zdeněk Mach. Mluvilo se především o možnostech hledání větších prostor, protože by v chráněné dílně mohlo najít práci až 70 zdravotně znevýhodněných. „Jde o zajímavý projekt. Sdružení má šanci získat pro svoji expanzi vhodný objekt. Myslím, že je úkolem státního aparátu, ale i měst, pomáhat podobným aktivitám. Zdravotně postižení mají na trhu práce zřejmě nejtěžší postavení, a bez podpory je jejich zapojení do běžného života prakticky nemožné,“ řekl po setkání s členy turnovského sdružení poslanec Zdeněk Mach. Ten zároveň přislíbil svoji pomoc při jednání o možném získání finančním prostředků na rozjezd nové provozovny, kterou chce sdružení získat. „Význam sdružení je tím zásadnější, že se jedná o jedinou podobnou organizaci v celém okrese Semily,“ dodal Mach.

Chcete-li činnost chráněné dílny podpořit nebo se ucházet o zaměstnání, kontaktujte předsedu Sdružení Františka Stillera na tel. 603 163 107, e-mail: chd.turnov@atlas.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.