MEMORIÁL LUDVÍKA DAŇKA 2019 – ÚTERÝ 28. KVĚTNA

0

Přípravy na dvacátý ročník mezinárodního atletického Memoriálu Ludvíka Daňka vrcholí. Prestižní závody za účasti špičkových českých a zahraničních sportovců se odehrají v úterý 28. května na městském atletickém stadionu ve Skálově ulici.

Slavnostní zahájení mítinku a připomenutí turnovského světového rekordu olympijského vítěze v hodu diskem Ludvíka Daňka proběhne v 16.00 hodin (samotný mítink začíná již v 15.30 hodin). Hlavní memoriálová disciplína – hod diskem – odstartuje v 16.30 hodin. Program je plánovaný až do 19.35 hodin.

Také letos se na mezinárodním sportovním klání představí špičkoví sportovci. Za elitu v hodu diskem dorazí jamajský závodník Fedrick Dacres, Piotr Malachowski z Polska, Daniel Jasinski a Martin Weirig z Německa, Philip Milanov z Belgie ad.

Hvězdami dalších disciplín budou v běhu na 200 m Pavel Maslák, trojnásobný mistr světa a dvojnásobný mistr Evropy v běhu na 400 m. Z žen v disciplíně 200 m potvrdila účast také dvojnásobná světová šampionka Zuzana Hejnová. Ve skoku dalekém se návštěvníci budou moci těšit na nejlepšího českého dálkaře Radka Jušku (stříbrný z ME), ve vrhu koulí se představí mj. Tomáš Staněk

Součástí programu budou tradičně smíšené žákovské štafety 8x 200 m, které se poběží jako Memoriál Karla Koláře.

Pořadatelem Memoriálu Ludvíka Daňka je AC Turnov, náklady na toto nejprestižnější atletické setkání v Libereckém kraji jsou 1,3 mil. Kč, na akci 400 tisíci přispívá město Turnov a půl milionem Liberecký kraj. Zbytek nákladů hradí sponzoři.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.