V KACANOVECH VYSTOUPÍ LEGENDA JMÉNEM GARAGE A TONY DUCHÁČEK. VYHRAJTE VSTUPENKY A PODPOŘTE NAVÍC CHARITATIVNÍ AKCI

0

V sobotu 21. ledna uspořádá občanské sdružení Radosti v kulturním domě v Kacanovech další ze série koncertů. Naposledy to byl Jan Budař a místní kapela Ovčie Kiahne. Tentokrát se na pódiu objeví legenda českého rocku: kapela GARAGE a TONY DUCHÁČEK. Koncert začíná ve 20.00 hodin, večer uzavře kapela DĚDKOVÉ (ZDE). Kromě účasti na koncertu a radosti z kvalitní muziky můžete i přispět potřebným. To je právě jakési nepsané krédo lidí z místního občanského sdružení, kromě zábavy se snažit i pomoci. Proto zde mj. pořádají festival na podporu svobody Tibetu, setkávání pro místní obyvatele během roku a další akce.

„Máme také příležitostný zpěvácký spolek, se kterým vystupujeme hlavně v období kolem Vánoc na různých místech Českého ráje. Letos také v Domově pod Skalami v Kurovodicích, kde pečují o dospělé mentálně postižené,“ uvedla Iveta Holbová Melíšková. Přímo na místě bylo rozhodnuto klienty tohoto domova průběžně podporovat. „Jejich zbylé kapesné po úhradě pobytu je minimální, chybí jim peníze na různé zdánlivě obyčejné věci, jako jsou návštěva kulturních zařízení, drobné domácí potřeby a podobně. Do budoucna tam možná uspořádáme malý kulturní festival typu Mezi ploty v pražských Bohnicích,“ shrnula Holbová Melíšková. Jako první na konto klientů v Kurovodicích poputuje právě výtěžek z koncertu skupin Garage a Dědkové. Tomuto kroku je nakloněn i kacanovský obecní úřad – obec nebude požadovat procenta ze vstupného a pronájem sálu se uskuteční pouze za náklady.

CHCETE VYHRÁT VOLNÉ VSTUPENKY NA KONCERT KAPELY GARAGE A TONY DUCHÁČEK?
Stačí odpovědět výhradně písemně (nikoli e-mailem) na otázku: Jak se jmenují světničky (skály) nad Domovem pod Skalami v Kurovodicích? Odpověď pošlete či doručte na adresu redakce TvA, Nádražní 1092, 511 01 Turnov, nejpozději do čtvrtka 19. ledna do 16.00 hodin. Na tři výherce čekají vždy dvě volné vstupenky na koncert.

n201201051632_vakci_04_012_garageHistorie legendární pražské rockové kapely GARAGE sahá do roku 1979. V průběhu 80. let (tehdy pod názvem Garáž) patřila k nové generaci mladých nezávislých kapel inspirovaných punkem, postpunkem, pub rockem a novou vlnou. Zatímco starší generace českých undergroundových kapel (Plastic People of the Universe, DG 307) vytvářela ponuřejší skladby inspirované Frankem Zappou, The Fugs, Velvet undergroundem, Captainem Beefheartem, minimalistickou a experimentální klasickou hudbou, nová generace, reprezentovaná například Garage, více souzněla s klasickým rock and rollem. Skupině nebylo za komunistů dovoleno vydávat oficiální alba, a tak jejich nahrávky, často vznikající ve skutečných garážích, obíhaly mezi lidmi samizdatově na páscích a na kazetách. Písničky a hudba Garage jsou založené na osobnosti charismatického zpěváka Tonyho Ducháčka, který je také autorem většiny textů, založených na unikátním periferním slangu se spoustou poetické imaginace. Barva Ducháčkova líného hlasu připomínajícího baryton je podobná hlasu Lou Reeda. Po roce 1989 zažila Garage jeden z vrcholů kariéry, vystupovala na různých místech Evropy a světa, například v newyorském Central Parku v průběhu festivalu Summer stage. V průběhu posledního dvacetiletí vydala řadu alb a dodnes patří k žádaným skupinám na velkých hudebních festivalech. (Zdroj: www.garageband.cz )

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.