TURNOVŠTÍ VOLEJBALISTÉ ZDOLALI MFF PRAHA A KONČÍ NA 3. MÍSTĚ PRVOLIGOVÉ SOUTĚŽE

0

V posledním utkání sezony nastoupili Turnovští proti pátému týmu po základní části, a to pražskému MFF. Domácí nastoupili bez Čermáka, hostům naopak chyběl zkušený smečař Kouba.

* TJ Zikuda TURNOV – VŠSK MFF PRAHA 3:1 (21,-21,23,19). Sestava: Piskáček, Šén, Bäumelt, Starý, Indra, Kovář, libero Kunc. Střídali: Peníška, Kroužek, Folprecht, Kovář, Bukovjan.

Úvod utkání byl vyrovnaný a ani jednomu z týmů se nepodařilo vytvořit si výraznější náskok až do stavu 21:20, kdy se díky kvalitnímu servisu Kováře podařilo domácím odskočit na 23:20 a získaný náskok přetavili v zisk první sady. I ve druhém setu pokračovala mírná převaha domácích, kteří si vytvořili tříbodový náskok, ale za stavu 11:8 o něj vlastními chybami přišli a zbytečně dostali bojovné hosty do hry (11:12, 13:15). Hosté se šance chopili a jejich výkon gradoval až do koncovky, kterou s přehledem získali – stav byl 1:1.

Turnovští volejbalisté mohou vždy počítat s podporou fanoušků

Bylo jasné, že třetí sada bude pro vývoj utkání zásadní, a tak se domácí snažili hned od úvodu diktovat tempo hry. To se jim však dařilo pouze do stavu 13:12, kdy se hosté dobrou obranou v poli i na síti dostali do vedení, které postupně narostlo až na 18:15. Domácí však dokázali ihned srovnat na 18:18, ale hosté šli opět do trháku 21:19. Jejich zkažené podání a dobrý servis Kroužka znamenaly srovnání na 21:21. Následnou koncovku si již domácí pohlídali a eso Indry znamenalo zisk třetí sady.

Ztráta dobře rozehraného setu jakoby hosty otřásla a úvod čtvrtého setu je zastihl v útlumu i díky dobrému nástupu domácích. Ti šli hned v úvodu do vedení (3:0, 5:1, 7:3) a zdálo se, že hosté začali ztrácet víru ve vítězství. Ve střední pasáži se díky dobrému servisu ještě Pražané dokázali přiblížit na rozdíl jednoho bodu (15:14), ale servis Starého vrátil náskok na stranu domácích (19:14) a o vítězi utkání bylo rozhodnuto.
Hráči Turnova tak zakončili úspěšnou sezonu vítězně a mohli se s opět výborně zaplněnou halou rozloučit vítěznými rybičkami.

Jan Šimůnek, simano.h@seznam.cz

Jeden z posledních „míčů“ sezony

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.