BUDOVA STŘEDNÍ ŠKOLY U NÁDRAŽÍ MŮŽE V BUDOUCNU SLOUŽIT PRO POTŘEBNOU OBČANSKOU VYBAVENOST

0

Liberecký kraj, v zastoupení náměstka hejtmana pro školství Petra Tulpy, oslovil město Turnov s nabídkou pronájmu uvolněných prostor v objektu střední školy v Alešově ulici. Obchodní akademie, Hotelová škola a Střední odborná škola funguje od září 2017 ve dvou budovách. Do budovy ve Zborovské ulici byly kompletně přestěhovány dříve zde vyučované obory – obchodní akademie, cestovní ruch a hotelnictví. V budově v Alešově ulici je vyučován obor strojírenství a další učňovské obory. Škola nyní využívá pouze přízemí a první patro.

Druhé patro budovy je volné. Kraj nabízí volné prostory městu formou pronájmu především v souvislosti s možným vznikem plnohodnotné základní školy nebo využitím pro občanskou vybavenost. Ze strany města byly osloveny příspěvkové organizace, které měly zájem v Turnově 2 rozšířit svoji činnost. Současně je prostor vhodný pro dočasné umístění ZŠ Mašov v době rekonstrukce.

„Na jaře 2017 jsme se rozhodli a přijali usnesení v radě města i zastupitelstvu vypracovat studii na výstavbu nového objektu občanské vybavenosti na Turnově 2 s výhledem realizace stavby v horizontu pěti let. Pokud by se podařilo uzavřít dohodu o dlouhodobém pronájmu prostor pro potřeby občanské vybavenosti, nemusel by rozpočet města být zatížen další investicí,“ uvádí se v zápise z jednání rady města.

Radní souhlasí s možným využitím prostor u nádraží od školního roku 2018/2019 pro potřeby občanské vybavenosti Turnova 2 – pobočka Střediska volného času Žlutá ponorka a ZUŠ, ZŠ Skálova, případně dočasného umístění žáků ZŠ Mašov po dobu rekonstrukce. Místostarostka Petra Houšková byla pověřena dalším jednáním s Libereckým krajem a vedením školy o podmínkách dlouhodobého pronájmu.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.