TOMOVY PARKY A AREÁL ŠŤASTNÉ ZEMĚ ZÍSKALY VÝJIMEČNÉ OCENĚNÍ

0

Nadace dřevo pro život zahájila na letošní Den dětí další ročník mezinárodní ankety o Dřevěnou stavbu roku 2013. Akce se konala pod záštitou Ministerstva zemědělství, Ministerstva průmyslu a obchodu, předsedy Svazu měst a obcí ČR a spolupracovali na ní více než dvě desítky partnerů. Do kategorie, kde soutěžícími jsou zřizovatelé, majitelé nebo provozovatelé dřevěných hřišť, se zapojilo 26 soutěžících z České i Slovenské republiky. Od 17. září až do 1. října probíhalo na stránkách www.DrevenaStavbaRoku.eu hlasování veřejnosti, která rozhodla o nejlepším hřišti v kategoriích podle pořizovací ceny do a nad 500 tis. Kč. Hlasování veřejnosti bylo podpořeno lákavými finančními odměnami pro vylosované respondenty včetně rodinných vstupenek do různých zábavních parků pro děti.

Dřevěná stavba roku je mezinárodní anketa dřevěných konstrukcí, návrhů, projektů, realizací a staveb, které byly postaveny na území České a Slovenské republiky, nebo je čeští a slovenští autoři navrhli pro jinou zemi EU. Anketa je určena pro studenty, projektanty, architekty i realizační firmy, kteří působí v dřevozpracujícím průmyslu.
Cílem je veřejnosti představit a ukázat možnosti a výhody uplatnění dřeva ve stavitelství.

n201311041603_tz_41_013_szHlasování dopadlo výborně pro společnost Tomovy parky z Českého ráje, která je největším českým výrobcem dětských hřišť z přírodního materiálu.
V anketě „Dřevěná stavba roku 2013″, v kategorii „Dřevěné hřiště“, byla areálu Šťastné země v Radvánovicích udělena zvláštní cena Nadace dřevo pro život. Cenu v ZOO Dvůr Králové nad Labem převzal v sobotu 26. října za Tomovy parky generální ředitel M. Mikeš. „Pro nás je to velký úspěch, kterého si velmi vážíme. Je to současně potvrzením vysoké kvality našich výrobků i vysokého renomé, jakou má náš areál Šťastná země,“ uvedl ředitel Mikeš.

Založením Nadace dřevo pro život zřizovatelé deklarovali svou odpovědnost za ekologickou stabilitu české krajiny a podporu sociálního a ekonomického rozvoje životní úrovně lidí ve venkovských oblastech. Posláním nadace je propagovat komplexně pojatou péči o dřevěné bohatství a pomáhat rozvíjet ekologicky šetrné způsoby využívání dřeva ve všech oblastech lidské činnosti.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.