KFC A BURGRÁRNA V PŘÍŠOVICÍCH? ANO! JEŠTĚ LETOS!

0

Proklatě dobré kuře z amerického nadnárodního fastfoodového řetězce KFC a vyčerpávající nabídka hamburgerů. Od konce letošního léta to nebude už jen záležitost velkých měst v okolí, třeba Liberce či Mladé Boleslavi, ale kuřecí křidélka hot wings, twistera či originální hamburger si budete moci dát přímo na Turnovsku. Obě provozovny vzniknou za čerpací stanicí Shell v Příšovicích ve směru na Prahu. V obou případech půjde o rychlé občerstvení s výdejním okénkem, takže jídlo si budete moci dát uvnitř, ale i přímo do auta. Podle našich informací by obě provozovny měly být otevřeny letos v září, nejdéle v říjnu. Záleží, jestli se při stavbě neobjeví nějaké komplikace.

Na místě proběhla první část archeologického průzkumu. Podle ředitele turnovského muzea a současně archeologa Jana Prostředníka se dalo očekávat, že toto místo bylo osídleno – jako ostatně celá lokalita Příšovic – již v pravěku. Zatím nebylo možné nálezy přesně datovat, protože nálezovou stopu překryl zhruba metr a půl vysoký „splach“ zeminy z pozemku nad budoucí stavbou. „Až budou probíhat výkopové práce základů budoucích objektů a sítí, tak se sem ještě vrátíme. Ale třeba prostor, kde bude parkoviště, je natolik perfektně zakrytý vrstvou zeminy, že tady může zůstat zakonzervován pro archeology budoucích generací,“ řekl Jan Prostředník.

Příšovice, čerpací stanice Shell na dálnici a přiléhající průmyslová zóna, vpravo dole začínající stavba dvou provozoven rychlého občerstvení – KFC a Burgrárny

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.