PRVNÍ PRÁZDNINOVÝ VÍKEND VE ZNAMENÍ MUZIKY

0

Pátek 26. a sobota 27. července, první prázdninové dny, do kterých Turnovsko vstoupilo mj. nadstandardní nabídkou hudebních akcí. V pátek v 17.00 odstartovaly Pivovarské slavnosti slunovratu v areálu Měšťanského pivovaru Na Lukách, o hodinu později v klubu Turnoff vystoupili Mackie Messer Klezmer Band a ve stejnou dobu byl před Střelnicí zahájen tradiční festival Funkin´Turnov.

Multigenerační publikum před Střelnicí

SILENT SESSION, Pivovarské slavnosti slunovratu v areálu Měšťanského pivovaru Na Lukách

Podle jednatele Kulturního centra Turnov Davida Peška měl letošní „funkin“ velmi příjemnou atmosféru. „Po době různých omezení veřejného života měli prostě lidé chuť vyrazit za kulturou. Čtyři stovky návštěvníků, to je na tomto festivalu rekord,“ přiblížil Pešek.
Za rockovou muzikou do areálu Měšťanského pivovaru Na Lukách dorazily v pátek a v sobotu desítky lidí. Areál u náhonu Jizery se pomalu zařazuje mezi pořadatele kulturních akcí. Zdejší prostředí má velký potenciál. Na přelomu července a srpna se tu uskuteční další hudební festival a ve velkém stylu tady proběhne loučení s prázdninami, kdy se zde bude konat rocková přehlídka, na kterou přijedou kapely zvučných jmen.
A aby to nebylo jen o Turnově, pěknou porci prázdninových hudebních a divadelních akcí nabízí také Vechtrovna při Greenway Jizera mezi Rakousy a Malou Skálou. V pátek 26. června tu mj. zahráli Ovčie Kiahne.

Všechny akce částečně poznamenalo rozmarné letošní počasí, Turnovskem se o víkendu přehnalo několik slabších i silnější dešťových přeháněk a bouřek. Nezdálo se ale, že by to návštěvníkům akcí zase tolik vadilo…

Funk Corporation

Taranis, Pivovarské slavnosti slunovratu v areálu Měšťanského pivovaru Na Lukách

Spokojený návštěvník Pivovarských slavností slunovratu

Podvečerní Vechtrovna

Ovčie Kiahne

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.