O LETNÍ JÍZDY PARNÍHO VLAKU JE ZÁJEM

0

Celkem čtyřikrát vyjel o prázdninách na cestu mezi Turnovem a Semily, resp. Turnovem a Rovenskem pod Troskami parní vlak. V čele soupravy byla turnovská mašinka řady 310, přezdívaná „Babička“. „Se sezonou jsme spokojeni, zájem byl větší než v loňském roce, během čtyř jízd jsme přepravili na 1800 lidí,“ řekl Josef Semecký, předseda Klubu přátel železnic Českého ráje, jehož členové se o parní lokomotivu starají.

V nejbližší době ještě parní vlak například vyjede v neděli 14. září na festival Jičín – město pohádky. Z Turnova se jede v 8.24 hodin, do Jičína vlak přijede v 9.20 hodin. Potom pojede po trase Jičín – Sobotka a zpět (zastavuje na všech zastávkách). Z Jičína vlak jede v 9.52 hodin, příjezd do Sobotky je v 11.20 hodin. Na cestu zpět se parní lokomotiva se soupravou vydá ve 14.38 hodin, do Jičína přijede v 16.16 hodin a domů do Turnova vyjede v 17.50 hodin (příjezd v 18.52 hodin).

 

Poprvé parní mašinka řady 310 vyjela na prázdninovou cestu mezi Turnovem a Jičínem v létě 2003. Od té doby absolvovala desítky jízd napříč Českým rájem, zahrála si i v několika filmech. Bohužel každoročně stojí nadšenci z Klub přátel železnic Českého ráje před zásadní otázkou: Podaří se sehnat peníze na provoz, aby se vůbec mohlo vyjet? „Náklady na cestu mezi Turnovem a Jičínem jsou zhruba ve výši 25 tisíc korun. To samozřejmě z prodaných jízdenek uhradit nelze. Proto se snažíme oslovovat obce a sponzory, jsme připraveni uspořádat pro ně samostatné jízdy, vydáváme pohlednice a další tiskoviny, abychom na provoz vydělali. Občas se nám podaří získat větší částku například při filmování. Nakonec se nám vždy peníze sehnat podaří a můžeme vyjet. Proto to děláme, většina z nás pracuje na železnici a zaměstnání je pro nás současně velkým koníčkem,“ uvedl Josef Semecký. Máte-li pocit, že byste chtěli nebo mohli pomoci, či měli nějaký nápad, kontaktujte předsedu klubu na tel. 604 106 839.

Související články (celkem 34)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.