SPORTOVNÍ OHLÉDNUTÍ: FLORBAL, FUTSAL A VOLEJBAL

0

Poslední předvánoční ohlédnutí za sportem uplynulého víkendu přináší výsledky zápasů florbalistů – jak muži, tak ženy si stále drží dobré umístění v tabulce. Futsalisté FC Dalmach doma remizovali se silnou Slatinou, turnovské druholigové volejbalistky se s družstvem Lokomotivy Liberec „dohodly“ na dělbě bodů…

FLORBAL

Předposlední hrací víkend tohoto roku (15. prosince) přinesl poslední letošní vystoupení turnovských týmů v nejvyšších soutěžích. Muži ve 13. kole národní ligy těsně podlehli lídrovi soutěže z Jaroměře, přesto přezimují v poklidné horní polovině tabulky, zaručující postup do play-off. Ženy ze dvou víkendových duelů 1. ligy vytěžily čtyři body a i ony přečkají Vánoce na příčkách v postupové osmičce.

* FLORBAL, národní liga, 13. kolo, muži: TJ Turnov – TJ Sokol Jaroměř 9:10 (4:3, 1:5, 4:2). Branky: 3. Adam Balatka, 9. Štěpán Matěcha, 16. Pavel Sekyra, 19. Jan Hausmann, 34. Pavel Sekyra, 47. Adam Balatka, 54. Antonín Palatínus, 55. Patrik Rozkovec, 58. Tomáš Vitásek – 3. Vojtěch Výborný, 6. Jakub Kopecký, 16. Jan Hrobský, 25. Petr Hofman, 27. Martin Hejduk, 30. Dominik Emlar, 30. Michal Nožička, 37. Tomáš Hejzlar, 44. Dominik Emlar, 45. Dominik Emlar; diváků: 69.

* FLORBAL, 1. liga žen, 13. kolo: TJ Turnov – FBC Česká Lípa 9:4 (6:2, 1:1, 2:1). Branky: 4. Lucie Veselá, 4. Karolína Koťátková, 7. Karolína Koťátková, 12. Karolína Bittnerová, 15. Lucie Veselá, 16. Marcela Urbanová, 36. Marcela Urbanová, 41. Pavla Klementová, 56. Kateřina Vacíková – 4. Šárka Minářová, 7. Lenka Ševčíková, 24. Lenka Ševčíková, 41. Lenka Ševčíková; diváků: 42.
Jan Kovář, Jan_Kovar@seznam.cz

FUTSAL

* FUTSAL, divize A: TJ FC Dalmach Turnov – FC Slatina 2006 4:4 (2:1). Branky (asistence): 4. Randák Matěj (Hurt Daniel), 12. Špína Marcel (Pařízek Michal), 29. Šimek Jiří (Špína Marcel), 32. Randák Matěj (Špína Marcel) – 6. Paluka Lukáš, 27. Paluka Lukáš (Tenkl Martin), 30. Kapitán Jakub, 39. Klempt Kamil
ŽK: Prokopec Petr, Šimek Jiří, Špína Marcel, Hurt Daniel, Dlouhý Jakub – Beneš Jan
TJ FC Dalmach Turnov: Prokopec Petr, Krejčík Aleš, Šimek Jiří, Pařízek Michal, Vítek Pavel, Tvrdý Vojtěch, Fedorko Jan, Špína Marcel, Hurt Daniel, Randák Matěj, Dlouhý Jakub, Semenský Martin.

Šlágr kola mezi turnovským Dalmachem a slatinským FC nepoznal vítěze. Vyrovnaný duel ze špičky tabulky, ve kterém domácí čtyřikrát vedli o jedinou branku, a soupeř dokázal vždy kontrovat vyrovnávací brankou. FC Dalmach získal v posledních třech zápasech jen dva body, ale zůstává v tabulce druhý s minimální ztrátou na lídra, pravidelně boduje ve svých odehraných utkání Špína (pět zápasů). Slatina získala venku čtvrtý bod a také zůstává na svém třetím místě, Paluka bodoval ve všech svých šesti odehraných zápasech v řadě.
Jiří Šimek, simekjirka00@seznam.cz

VOLEJBAL

* VOLEJBAL, II. liga, ženy: Lokomotiva Liberec – TJ Zikuda Turnov 3:2(-20,21,12,-16,8). Sestava: M. Plocová (4 body v utkání), J. Matějková (7 bodů), T. Kovářová (20 bodů – z toho 11 es), P. Mlejnková, J. Krupařová (10 bodů), M. Hanzlová (15 bodů) a E. Zakouřilová – střídaly K. Klejchová, M. Kabátová, P. Vaníčková (5 bodů),L. Němečková (1 bod), Š. Zakouřilová.

* VOLEJBAL, II. liga, ženy: Lokomotiva Liberec – TJ Zikuda Turnov 2:3 (18,-16,16, -10,-12). Sestava: M. Plocová (10 bodů v utkání), J. Matějková (5 bodů), T. Kovářová (10 bodů), P. Mlejnková (2 body), J. Krupařová (24 bodů), M. Hanzlová (16 bodů) a E. Zakouřilová – střídaly P. Vaníčková (8 bodů), L. Němečková (4 body), Š. Zakouřilová.

V sobotu 15. prosince zavítaly turnovské volejbalistky na palubovku Lokomotivy Liberec, aby zde sehrály regionální derby v rámci 2. volejbalové ligy. Po dlouhých bojích se oba týmy nakonec rozešly smířlivě, když Turnovu i Liberci se podařilo zvítězit pokaždé až v tiebreaku 3:2.
Již první výměna úvodního utkání trvala déle než minutu a naznačila, jak náročné to bude. Oba týmy bojovaly o každý míč. Na straně Liberce nastoupily zkušené hráčky, které zdobila hlavně velmi dobrá obrana v poli. Turnovské hráčky musely vynaložit v porovnání s ostatními soupeři velmi mnoho úsilí, aby dostaly míč na zem. Turnov celkem s přehledem vyhrál první set 25:20. V druhém setu hrály hostující hráčky zase velmi dobře, ale bohužel nevyšla koncovka a Liberec vyhrál 25:21 a srovnal na 1:1. To Turnov jakoby rozhodilo a v třetím setu se přestalo dařit úplně. Po vítězství 25:12 vypadalo, že Liberec si snadno dojde pro plný bodový zisk. Turnovské volejbalistky ale zabojovaly a hlavně díky skvělému podání dokázaly zvítězit ve čtvrtém setu 25:16. V závěrečném tiebreaku se Turnovu nepodařilo zachytit úvod setu a po vyrobení několika zbytečných chyb připadl poslední set poměrně snadno libereckým hráčkám 15:8.
Do druhého utkání nastoupil Liberec s trochu omlazenou sestavou, která hrála trochu jiný volejbal než v prvním utkání. Dramatičnost zápasu se ale nezměnila. První set tentokrát připadl po vítězství 25:18 Liberci. Další sety byly jak na houpačce. Druhý set vyhrává Turnov 25:16, třetí naopak stejným poměrem připadl Liberci. Turnov zase kontruje a čtvrtý set vyhrává jednoznačně 25:10. V závěrečném tiebreaku se Turnov poučil z prvního utkání, pohlídal si úvod setu, pak obrovskou bojovností přidal další důležité body a celkem pohodlně si nakonec dokráčel po vítězství 15:12 k celkové výhře 3:2 na sety.
V tomto důležitém dvojutkání se nám podařilo získat celkově tři velmi důležité body do ligové tabulky, z čehož máme velkou radost. Nyní se těšíme na tradiční vánoční přestávku, ve které, jak doufáme, doléčíme zranění některých hráček, abychom se pak v lednu s chutí vrhli do druhé poloviny soutěže.
Na domácí palubovce se představíme opět až 19. ledna 2019 proti ČVUT Praha. Naše fanoušky tímto srdečně zveme, děkujeme zároveň za přízeň, přejeme klidné svátky a vše nejlepší do nového roku.