PREZIDENT REPUBLIKY NAVŠTÍVÍ TURNOV, ZASTUPITELÉ HO CHTĚJÍ VYZVAT K ZAMYŠLENÍ ANEB TURNOVSKÁ VÝZVA

0

Na třídenní návštěvu Libereckého kraje přijede prezident České republiky Miloš Zeman s chotí ve dnech 24. až 26. března 2015. V průběhu návštěvy bude hlavu státu doprovázet hejtman Libereckého kraje Martin Půta. V úterý 24. března se sejde s krajskými zastupiteli, starosty obcí a měst Libereckého kraje, řediteli příspěvkových organizací v sociální oblasti a zástupci krajské tripartity. Na programu prvního dne je také návštěva 31. pluku radiační, chemické a biologické ochrany, České mincovny v Jablonci nad Nisou a Nemocnice Jablonec nad Nisou.

Druhý den návštěvy, ve středu 25. března, prezident stráví na Českolipsku. Setká se se zastupiteli a občany Stráže pod Ralskem, prohlédne si areál Akademie Vězeňské služby ČR a státního podniku Diamo. Poté se přesune do Mimoně, kde bude diskutovat s představiteli města a mikroregionu Podralsko a následně pobeseduje s místními obyvateli. V závěru dne navštíví bývalý vojenský prostor Ralsko.

Ve čtvrtek 26. března zamíří prezident republiky na krátkou prohlídku firmy Kamax v Turnově, kde se rovněž pozdraví se zaměstnanci. Na Městském úřadě v Turnově se poté setká se zastupiteli města a v kulturním centru Střelnice s občany. Třídenní návštěvu Libereckého kraje zakončí tisková konference v Zámeckém hotelu Sychrov.

NÁVŠTĚVA TURNOVA A TURNOVSKÁ VÝZVA
Ve čtvrtek 26. března zavítá prezident republiky do Turnova. Nejdříve se zastaví ve firmě Kamax, poté zavítá na radnici, kde se setká se starostou města a zastupiteli. Příjezd prezidenta před radnici je plánovaný na 11.35 hodin. Na radnici zůstane přibližně do 12. hodiny. Poté se s ním mohou setkat všichni občané ve velkém sále Kulturního centra Střelnice přibližně do 12.50 hodin. Prostor bude i pro diskuzi občanů.

Při příležitosti návštěvy Turnova chce nadpoloviční většina zastupitelů města prezidentu předat TURNOVSKOU VÝZVU. Píše se v ní:

Pane prezidente,
je to nadlidský výkon, vytvářet v očích našich dětí představu o prezidentském úřadu jako o něčem důstojném, váženém a následováníhodném. Přesto se s velkým sebezapřením dokážeme povznést nad Vaše nevhodné chování i výroky.
Neumíme se ale smířit s tím, že si přisuzujete silnější mandát a kompetence, než jaké Vám náleží. Že nejednáte větší měrou jako zástupce české politické reprezentace, ale pouze jako Miloš Zeman.
Nelíbí se nám Vaše proruské snahy, které jdou přímo proti české zahraniční politice a co víc – proti zájmům mnoha občanů, které máte jako prezident republiky reprezentovat.
Destabilizujete českou společnost, rozdělujete ji a ohrožujete to nejcennější, co máme – naši svobodu.
Apelujeme na Vás, abyste vrátil důstojnost úřadu, který zastáváte.
Apelujeme na Vás, aby všechny Vaše budoucí zahraničně-politické kroky měly podporu naší diplomacie, podporu většiny Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR.
 
Výzvu podepsali zastupitelé města (abecedně):
Zbyněk Báča (Turnov potřebuje změnu), Arnošt Černý (ANO 2011), Karel Jiránek (Nezávislý blok), Jaroslav Knížek (ANO 2011), Eva Kordová (Nezávislý blok), Michal Kříž (ANO 2011), Ivan Kunetka (Turnov potřebuje změnu), Michal Loukota (TOP 09), Jiří Mikula (TOP 09), Vítězslav Sekanina (Strana svobodných občanů), Petr Soudský (TOP 09), Otakar Špetlík (ODS), Tomáš Tomsa (ANO 2011), Josef Uchytil (Turnov potřebuje změnu).

Návštěva prezidenta Zemana v Turnově je vhodnou příležitostí, jak ho důstojně upozornit na věci, které se nám v jeho chování a vyjadřování nelíbí a ke kterým nemůžeme být lhostejní. Některé jeho vysloveně proruské aktivity chápeme jako přímé ohrožení demokracie, naší svobody a svrchovanosti naší země. Proto chceme prezidentu republiky důrazně připomenout, čí zájmy má jako zástupce občanů České republiky hájit a prosazovat,“ uvedl ve zdůvodnění vzniku Turnovské výzvy jeden za zastupitelů města Josef Uchytil.

Turnovskou výzvu chtějí zastupitelé předat prezidentovi v průběhu jeho návštěvy města. Jak Uchytil doplnil, neplánuje se žádná podpisová ani nátlaková akce. „Vše máme naplánováno v korektním duchu, přijedou nás podpořit i někteří poslanci parlamentu České republiky, počítáme s tím, že důstojné NE přijdou prezidentovi na setkání v turnovské Střelnici vyjádřit i občané, kteří s jeho kroky nesouhlasí,“ uzavřel Uchytil.

Turnovskou výzvu může kdokoli podpořit na Facebookových stránkách Turnovská výzva prezidentu republiky (ZDE).

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.