LYŽAŘI SEZONU VE STRUHÁCH JEŠTĚ NEVZDALI

0

Jak říká správce turnovské sjezdovky Arnošt Möller z Klubu lyžařů Turnov, předpověď počasí není pro zimní sporty zatím příliš příznivá a přírodní sníh není ani ve vyšších polohách než je Turnov. „Máme k dispozici kvalitní umělé zasněžování, teploty, aby bylo efektivní, ale musí být pod nulou několik dnů, což v letošní zimě ještě nebylo. Alespoň plochu pro malý vlek pro sobotní dětskou lyžařskou školu bychom zprovoznit chtěli, ale opravdu nevím, jestli se nám to podaří,“ přibližuje Möller. Umělý sníh zatím leží jen v dolní části sjezdovky.

Za posledních deset let se nestalo, aby se alespoň na pár dnů sjezdovka nefungovala, nejhorší sezona byla v roce 2007, kdy se vlek pořádně nerozjel. O vánočních prázdninách se tu jezdilo v roce 2012, v posledních letech sezona začíná až v lednu. Nejlepší byla asi druhá polovina ledna 2017, kdy se nejen lyžovalo na sjezdovce, ale také na čtyř a půlkilometrovém okruhu připraveném pro běžky skútrem Klubu lyžařů Turnov. Na běžecké tratě bylo možné se napojit nahoře na sjezdovce a také u Třech svatých nad sídlištěm Výšinka, čehož denně využívaly desítky lidí.

Snímek z Vrchhůry je z 22. ledna 2017

Minulou sezonu se sjezdovka rozjela v pátek 25. ledna. Letos to zatím vypadá špatně, v příštím týdnu mají jít navíc teploty opět nahoru…

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.